Noel Gallagher: Oasis jsou prostě minulost

Rubrika:  Novinky, publikováno: 15.12.2017

Dva bratři proti sobě. Měsíc a půl po Liamově As You Were vydal Noel svou třetí sólovou desku pod hlavičkou High Flying Birds – Who Built The Moon? Vyšla 24. listopadu a představila bývalého dvorního skladatele Oasis v odlišném světle.

Na novince jsi dělal s producentem Davidem Holmesem. Věděl jsi, do čeho jdeš a jak budete spolupracovat?

Ne. Většinou chodím do studia už s napsanými písněmi a pak se soustředím čistě na nahrávání. Ale on trval na tom, že mám songy napsat až ve studiu…

Přímo na místě?

Seděli jsme, poslouchali jsme různé nahrávky a on najednou povídá: „Co si myslíš o tom avantgardním německém technu z roku 1979?“ Já mu říkám, že se mi líbí, a on: „Měli bychom něco takového použít!“ Pokaždé, když jsem měl tendenci sklouzávat ke zvuku Oasis, mě zabrzdil. Byla to pro mě obrovská změna, nebyl jsem ve studiu od vydání Chasing Yesterday a začal jsem zjišťovat, kolik různých úlomků a vlivů hudby na mně za tu dobu ulpělo. Písně jsem napsal celkem lehce, až mě to samotného překvapilo.

Ale stejně to pro tebe byla výzva, ne? Nikdy předtím jsi tak nepracoval.

Je mi jasné, že devadesát procent hudebníků takhle funguje, že jamují ve studiu, ale já to tak fakt nikdy neměl. Ale jo, líbilo se mi to, udělal bych to znovu.

Potřeboval jsi spíš radikální změnu, nebo pořádnou výzvu?

Necítil jsem se ani na jedno, ale když jsem se vrátil z turné k Chasing Yesterday, během kterého jsem psal, skládal, designoval merchandise a mraky dalších věcí, byl jsem dost hotovej. Začal jsem takhle žít v roce 1993 a dostal se do bodu, kdy jsem si říkal, že už to nemůžu zvládnout. A pak přišel David a pověděl mi, že jsem dobyl britpop a je čas začít znovu. Jako bych vstupoval do druhé části kariéry.

z exkluzívního rozhovoru Marcela Anderse, který najdete kompletní v prosincovém Rock’n’Allu

(Navštíveno 187krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články