Nine Inch Nails nadělí fanouškům předvánoční hudební dárek

Rubrika:  Novinky, publikováno: 19.12.2016

Zdá se, že nejen Janek Ledecký, ale i Trent Reznor si myslí, že sliby se mají plnit o Vánocích. Jak jinak si vysvětlit fakt, že 23. prosince vyjde nové EP pod hlavičkou Trentova domácího projektu NINE INCH NAILS? Název dostalo Not The Actual Events a najdete na něm pět nových skladeb, na kterých muzikant spolupracoval s parťákem Atticusem Rossem (který je nově stálým členem kapely, společně mají za sebou i několika filmových soundtracků).

Reznor přesně před rokem oznámil novou hudbu NIN, přislíbil práci i na jiných projektech. Ty dostaly brzy reálnou tvář – Reznor složil hudbu k dokumentu Leonarda DiCapria o klimatických změnách s názvem Before The Flood, s výše zmíněným Rossem se pustili ještě do filmu Patriot’s Day. O novince NIN se jen spekulovalo a šuškalo, pár dnů před koncem roku ale novinka vyjde v digitální podobě a na vinylu (již nikoliv na CD).

Vydání bylo oznámeno protřednictvím sociálních sítí. „Je to nepřátelská, celkem nepřístupná nahrávka, kterou jsme museli udělat. Vychází jako EP, protože tato délka se nám nakonec zdála jako správná pro sdělení jejího příběhu,“ vysvětluje autor. Nová porce muziky by měla výrazně odbočit ze směru, kterým se vydala zatím poslední albová nahrávka Hesitation Marks z roku 2013.

Jak tedy bude znít pětice nových skladeb Branches/Bones, Dear World, She’s Gone Away, The Idea Of You a Burning Bright (Field On Fire), se dozvíme už za pár dnů. V případě „Devítipalcových hřebíků“ se můžeme dočkat téměř všeho, důležitý je ale fakt, že je tento projekt stále živý a měli bychom s jeho existencí i do budoucna počítat. A to je určitě dobře.

Aleš Lochman

(Navštíveno 181krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články