Nemáte plán na večer? Jason Mraz už ladí kytaru!

Rubrika: Novinky, publikováno: 20.03.2017
jm

Po šesti letech přijíždí pozdravit svoje fanoušky americký songwriter Jason Mraz. Když v roce 2011 naposledy koncertoval v Praze, slíbil, že zkusí zapátrat po vlastních předcích, kteří mají kořeny v našich zemích. Od té doby se změnilo mnohé. Jason získal dvě ceny Grammy a obrovskou světovou popularitu – hlavně po singlu I’m Yours, za nějž v několika zemích dostal platinová ocenění. Svoji kytaru rozezvučí dnes od 20 hodin ve Foru Karlín.

Devětatřicetiletý zpěvák a skladatel je známý svými filantropickými aktivitami. Například před pěti lety byl v Barmě hvězdou koncertu pořádaného televizní stanicí MTV ve spolupráci s americkými a australskými vládními humanitárními agenturami a organizací pro boj proti otroctví Walk Free.

Přestože se Jason narodil ve Virginii na východním pobřeží Spojených států, popularitu získal v kalifornském San Diegu, tedy na opačné straně USA. Začínal jako kytarista, který bavil hosty v kavárnách. Dnes bývá uváděn tím největším písmem na plakátech významných světových festivalů.

Mraz vydal své poslední album s názvem Yes! už před třemi lety. Na probíhajícím turné hraje převážně starší písně z alba We Sing. We Dance. We Steal Things. and Love Is Four Letter Word.

V pondělí večer lze očekávat skutečně multižánrové představení. Mraz kombinuje prvky popu, rocku, folku, jazzu, ba dokonce i hip hopu, k čemuž nezřídka přimíchá i kapánek reggae.

Redakce

(Navštíveno 41krát, z toho 1krát dnes)
0