NEIL ZAZA - večírek pro znalce

Rubrika:  Live / Novinky, publikováno: 26.02.2017

Praha, Exit-Us, 24. 2. 2017

Zdeněk Stejskal patří mezi vzácnou skupinu promotérů – srdcařů, kteří i s vědomím osobní finanční újmy vozí do Česka velice zajímavé muzikanty, leckdy jinak členy věhlasných kapel, se svými sólovými projekty. Pro fanoušky se tak naskýtá jedinečná možnost si na své idoly, jak se říká, prakticky sáhnout. Obvykle nechybí pokoncertní autogramiáda, možnost pořízení „selfíčka“, někdy je možné dát se svou oblíbenou hvězdou drink a v rámci možností si s ní třeba i popovídat. Navíc promotér obvykle přivede velmi zajímavou předkapelu.

Nejinak tomu bylo i u aktuálního hosta Neila Zazy. V roli předkapely se představil kytarista Miloš “Mimi” Knopp, známý především z působení ABBandu Aleše Brichty, jinak též brousící svůj nástroj léta u další  tuzemské legendy Dana “Zeppelina” Horyny v jeho Merlinu. Miloš se představil se svým sólovým projektem a díky instrumentální zručnosti skvěle naladil přítomné, byť nepříliš početné, publikum. Po nezbytné přestavbové pouze už nastal čas na hlavní hvězdu.

Rodák z Akronu v americkém Ohio se představil v České republice poprvé. Zaza je uznávaný melodický kytarista, instrumentalista známý zejména svou speciální technikou, stejně jako kombinováním klasických děl Bacha a Mozarta a moderních kytarových prvků. Krom vlastní tvorby je často vyhledávaným koncertním spoluhráčem světových mistrů jako je Steve Vai, Dweezel Zappa či Joe Satriani. Na jeho albech pro změnu s gustem hostují takoví hráči jako Michael Anthony z Van Halen, Jordan Rudess z Dream Theater nebo Steve Smith z Journey.

O jeho pověsti svědčí i početná přítomnost tuzemských muzikantů v sále na vystoupení. Zaza naplno potvrdil svou pověst, oči přítomných kytaristů nespustily pozornost z jeho prstů. Vystoupení byl jakýsi průřez jeho tvorbou, ať už otvírák Bari z aktuálního počinu Peach, Melodica z eponymního alba z roku 2004, Before The Throne z When Gravity Fails nebo skladby To the Moon and Back, Go! a Wild Heroes z desky 212. A k tomu pochopitelně bohatá porce citací Mistrů Bacha a Mozarta. Výborný koncert, jehož jedinou chybou byla bohužel tradičně poměrně malá účast diváků. Všem, kdo chyběli, mohu jen vzkázat, že udělali velkou chybu.

Text a foto: Michal Straka

 

(Navštíveno 400krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články