Neil Young brojí proti Apple Music a podobným službám

Rubrika:  Novinky, publikováno: 29.12.2015

Spuštění zbrusu nové hudební služby Apple Music v poslední době budí vášně. Mezi hudebními fanoušky především kvůli kvalitě nabízených souborů. Apple totiž nabízí hudbu, na rozdíl od zásadních konkurentů, pouze v kvalitě 256 kbps, což nedávno zkritizoval například zpěvák Neil Young. „Hudba zní příšerně,“ vzkázal zpěvák kalifornskému gigantovi a svou hudbu nechal ze služby odstranit.
Nutno podotknout, že na ráně nebyl jen Apple, ale i další streamovací služby. Z nich nechal Young svou hudbu odstranit také.
Zajímavé je, že bez Younga se musí obejít i služba Tidal, která svými kvalitními výstupy dostala přezdívku „streamovací služba pro audiofily.“ Proč písně zmizely i odsud, Young nekomentoval. Možná na vině nakonec nebude kvalita, i když to zpěvák tvrdí.

„Nepotřebuji, aby má hudba byla dehonestována nejhorší kvalitou v historii vysílání. Nechci, aby takový produkt byl prodáván mým fanouškům. Pro muziku je to špatná věc,“ dodal Young.

V hudební nabídce nové streamovací služby kromě Younga chybí i kompletní katalog The Beatles. „Jablíčkáři“ si mohou desky legendární anglické kapely zakoupit, k poslechu zdarma však dostupné nejsou. Ostatně práva na zařazení The Beatles do obchodu vyřizoval Apple dlouhé roky, není tedy vyloučeno, že se jednou do Apple Music i Beatles dostanou.

Milan Říský

(Navštíveno 213krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články