Na vlně funky a extrémních výšek v podání Alexe Trimbla

Rubrika:  Live / Novinky, publikováno: 23.02.2017

Ach ten Instagram. Nebyla snad jediná duše, která by během koncertu Two Door Cinema Club v pražském Kongresovém centru nevytáhla mobil a nesdílela svoje zážitky s celým svým širým virtuálním světem. Jasný, nebyl jsem výjimkou. TDCC jsou skutečně kapelou pro mladší generaci a při pohledu do publika bylo už od chvíle, co hrály předkapely Parcels a Blaenavon, znát, že většina by díky svému outfitu v klidu zapadla někde na Kreuzbergu v Berlíně.

Zpátky však k hlavní hvězdě večera. Severoirská trojice neponechala vůbec nic náhodě. Hlavně si myslím, že v Belfastu nebudou mít během turné kapely čím svítit, protože tolik světel a led ploch, kolik se sešlo na pódiu, nebývá úplně zvykem. Osvětlovači odvedli skutečně precizní práci a vystoupení pak často, hádám, že záměrně, připomínalo stínohru. Z vskutku intenzivního blikání všemožných stroboskopů, aby jeden dostal epileptický záchvat, ale v tomhle případě to nebylo vůbec na škodu a chlapi přesně věděli, co dělají a připravili v tomhle ohledu jedinečnou a efektní show.

Alex Trimble taky jistě ví, že nové album (které Two Door Cinema Club vydali loni na podzim, tedy po třech letech od toho předchozího) ještě mezi lidmi nebude natolik zakořeněné, odpálil proto koncert sérií starších a vyzkoušených hitů. Jeden za všechny – Undercover Martyn.

První skladba z nové desky Gameshow si v setlistu našla až šesté místo. Alex v písni Bad Decision dal vyniknout tomu, čeho je na nové desce nejvíc – extrémním výškám – falzetům (asi mu někdo solidně poladil koule) a celkové funky náladě. Skutečně, nová deska je o hodně jiná, než předchozí tvorba.

Nicméně celému vystoupení nelze upřít spád a veskrze hodně pozitivní náladu, která se z reproduktorů valila do lidí, i když komunikace mezi kapelou a publikem se nesla pouze ve znamení „Thank you so much“. Trimble byl po dobu koncertu převážně zahloubaný do svého výkonu a nutno dodat, že bychom právě v jeho projevu nenašli jedinou chybičku.

Fanynka Veronika Rybáková byla z koncertu, stejně jako stovky dalších, nadšená a rozhodně chválou nešetřila: „Jejich hudba mě vždycky dokázala vystřelit až na měsíc, skutečně takovou radostí mě naplňovala a stejný pocity mám i po dnešním koncertě. Jedny boky nezůstaly v klidu.“

TEXT: Aleš Malár, FOTO: Jakub Deml

(Navštíveno 117krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články