Na světě je debutová sólová skladba Kim Gordon

Rubrika:  Novinky, publikováno: 15.09.2016

Bývalá zpěvačka a basistka SONIC YOUTH Kim Gordon přestavuje svou první sólovou píseň Murdered Out. Je to její zcela první počin pod svým jménem. Nahrávku (vydanou firmou Matador Records) produkuje Justin Raisen (Charli XCX, Sky Ferreira). Spolupráce prý vznikla shodou okolností. Kim měla původně zpívat na desce jiného umělce, ale nepoužité vokály posléze posloužily jako základ zmíněné písně. Bicí přidala Stella Mozgawa z kapely WARPAINT.

Murdered Out popisuje pocity, když se Kim přestěhovala do L. A. „Všude kolem více a více aut s matným černým lakem, s kouřovými skly, černým logem a černými koly… Je to o korporátním symbolu Ameriky – automobilu – z pohledu outsidera. Odmítnutí všech těch nablýskaných novinek, idea nového startu, příslib nové síly, svobody.“

„Murdered out“ jako názor na svět už vešel do mainstreamové kultury jako designový a módní trend, vyjadřující pocit vyřazenosti, ztrápenou duši, která jako černá díra hrozí zhroutit se do sebe sama.

Letos se Kim Gordon spojila s Alexem Konstem z TOMORROWS TULIPS a založili společně GLITTERBUST. Toto kalifornské noise duo vydalo své debutové bezejmenné album v březnu.

Jan Tesař

(Navštíveno 145krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články