Na nové album navážou New Model Army komiksem

Rubrika:  Novinky, publikováno: 06.09.2016

Britská skupina NEW MODEL ARMY sice vznikla už počátkem 80. let, dodnes si ale zachovává uměleckou integritu a relevanci. Minulý týden vydala své čtrnácté studiové album Winter, které živě představí i v Praze, a to 9. října na koncertu v pražském Lucerna Music Baru. Nyní soubor kolem frontmana Justina Sullivana oznámil, že k poslední studiovce vyjde lákavý doprovod v podobě komiksu.

Autorem díla, které ponese stejný název jako nahrávka, je australský výtvarník Matt Hyunh. Jako základ komiksového libreta mu posloužily tři skladby z desky Winter, a sice Die Trying, Devil a Winter. „Myslíme si, že výsledek jeho práce je hodně silný, což ostatně, jak doufáme, platí o celé desce,‟ stojí v prohlášení kapely na jejím facebookovém profilu.

Matt Hyunh sice pochází z Austrálie, žije ale v New Yorku, kde tvoří komiksy a ilustrace. Jeho styl vychází z japonské kaligrafie a malování tuší. Mezi jeho klienty patří například deník The New York Times nebo časopisy Esquire, GQ a Rolling Stone. New Model Army si Hyunha podle svých slov vybrali zejména na základě jeho interaktivního webového komiksu The Boat.

Šedesátistránkový komiks Winter bude k prodeji v on-line shopu kapely počínaje příštím týdnem. Část limitovaného nákladu si New Model Army vezmou s sebou na turné k nové desce, které začíná koncem září a s přestávkami potrvá až do poloviny prosince. Pokud se tedy na jejich pražský koncert chystáte, připravte si stranou nějaké peníze navíc, budou se vám hodit!

Martin Zoul

(Navštíveno 132krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články