Na Festival Boskovice přijedou Květy, Kafka Band nebo Mucha

Rubrika:  Novinky, publikováno: 18.01.2020

Festival pro židovskou čtvrť Boskovice, který proběhne od 2. do 5. července, zveřejnil první jména. Na letošním 28. ročníku, který pořádá Unijazz ve spolupráci s městem Boskovice a rodinou Mensdorff-Pouilly, oslaví 20 let na scéně kapela Květy (na snímku), která  vystoupí ve čtyřčlenné sestavě i s vedlejšími projekty. Návštěvníci se mohou dále těšit na Kafka Band, formaci okolo výtvarníka Jaromíra Švejdíka, spisovatele Jaroslava Rudiše a Dušana Neuwertha, která přiveze své poslední album Amerika inspirované fragmentem Kafkova románu Nezvěstný. Na festival dorazí i femipunková písničkářka Mucha, Povodí Ohře, Mutanti hledaj východisko, polská formace Max Bravura a mnoho dalších.

V rámci divadelních projektů zavítá na čtyřdenní akci třeba Divadlo Kolonie či improvizace 20 000 židů pod mořem. Program nabídne filmové projekce s akcentem na evropskou kinmatografii, tvorbu Juraje Herze nebo snímky věnované významným výročím, ať už jde o 70 let od smrti Milady Horákové, 80 let od letecké bitvy o Anglii nebo 130 let od narození Karla Čapka. Prostor dostane také polský film, který bude mít svůj speciální den. Pořadatelé připravují několik výstav, namátkou prezentaci díla polské fotografky, filmařky a filmové producentky Agnieszky Traczewské, expozici fotografií Jindřicha Štreita nebo série karikatur z let 1938–1945 v Židovském obecním domě.

V aktuální druhé vlně předprodeje, která skončí 31. března, jsou k dostání čtyřdenní permanentky pro dospělé za 650 Kč, studenti za ně zaplatí o 150 Kč méně. Vstupenky lze zakoupit v předprodejních sítích GoOut a smsticket, případně fyzicky v pražském Kaštanu, brněnském kině Scala a v Městském informačním středisku Boskovice.

Boskovice - první jména

(red)

(Navštíveno 44krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články