Motorband konečně našel „nového Střihavku“

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 24.09.2015

V teplické heavymetalové legendě MOTORBAND nastalo v posledních týdnech personální zemětřesení a nezůstal v něm téměř kámen na kameni.
Přesněji řečeno, z dosavadní sestavy najdete v té nové jen baskytaristu Karla Adama a samozřejmě kapelníka a kytaristu Libora „Máču“ Matejčika.

Nejdříve proběhl konkurz na nového druhého kytaristu, který vyhrál Jan „Hans“ Jiříček.
Následně došlo k nečekané výměně za mikrofonem, když dlouholetého člena Pepu Šutaru nahradil mladý talent Luděk Struhař. Ten v minulosti nazpíval album Ultimate Thule slovenské skupiny VINDEX. Jde o všestranného muzikanta, který je zároveň i schopný bubeník – hrál například v doprovodném bandu Gabriely Gunčíkové.

Jak sama skupina avizuje, nehledala cíleně nového zpěváka. Byla to prý náhoda, když Liborovi s Karlem někdo doporučil si Luďka poslechnout a vyzkoušet. „Doslova jsme se z něj posrali! Neangažovat takového zpěváka? To se nedalo,“ lakonicky prohlašuje Karel Adam a Máča dodává: 25 let jsem čekal, až se objeví zpěvák, který dokáže nahradit Kamila Střihavku. Dočkal jsem se! A troufám si říct, že Luděk ho i předčí.“

A aby nebylo těch změn dost, skupina přijala na post bubeníka zkušeného Josefa Cigánka, který už s Motorbandem odehrál letní sezónu coby záskok za Klaudia Kryšpína. „Klaudův zdravotní stav byl hlavní příčinou této změny. Vše proběhlo, stejně jako s Pepou Šutarou, po vzájemné dohodě a v přátelském duchu.
Přejeme Klaudovi, aby se co nejdříve zbavil vleklých potíží s ramenem a zády, a oběma přejeme vše nej v další práci,“
hlásí obrozený soubor. Od 15. října bude Motorband pobývat ve studiu Tomáše Raclavského, kde hodlá natočit tři nové skladby.

Jak to Liborovi Struhařovi zpívá, můžete posoudit zde (jde o jednu ze skladeb z již zmiňované desky skupiny Vindex):

Petr Korál

(Navštíveno 916krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články