Morrissey se dočkal autobiografického snímku

Rubrika:  Novinky, publikováno: 01.07.2017

England Is Mine je název neautorizovaného biografického filmu o Stevenu Patricku Morrisseyovi, který se stal hudební ikonou poté, co figuroval jako zpěvák v legendární britské skupině THE SMITHS. Snímek však nemapuje období největší slávy kapely, ale zaměří se spíše na zpěvákovo dospívání a aktivity, které ke vzniku formace vedly.

Trailer ke snímku, který má oficiální premiéru 2. července na filmovém festivalu ve skotském Edinburghu, ukazuje Morrisseye v období, kdy byl v průběhu 70. let hudebním publicistou, který se  svými recenzemi na tehdejší manchesterskou scénu moc nemazal. Hlavního hrdinu ztvárnil Jack Lowden, jeho nejlepší kamarádku, vizuální umělkyni Linder Sterling, herečka Jessica Brown Fidley. Film by měl končit ve chvíli, kdy se zpěvák seznámí s kytaristou Johnem Marrem, se kterým legendární THE SMITHS založil.

Film režíroval Mark Gill a jedním z producentů je Orian Williams, který produkoval i biografický snímek Control o Ianu Curtisovi z JOY DIVISION. Od 4. srpna by měl být England Is Mine distribuován do zbylých částí Velké Británie, následně dál do světa.

Aleš Lochman

(Navštíveno 98krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články