Monumentální videoklipová trilogie v podání Electric Lady

Rubrika:  Novinky, publikováno: 03.11.2020

Skupina Electric Lady, v jejímž čele stojí znamenitá kytaristka a zpěvačka Tereza Rays, přichází s pozoruhodným projektem nazvaným Trilogy. Jak název napovídá, jedná se o tři mimořádně výpravné videoklipy k novým skladbám Rebelia, Politica a Influenza, které spolu souvisejí a tematicky se zabývají současným děním ve světě. První už byl na YouTube zveřejněn, druhý bude následovat v půlce tohoto měsíce a závěrečná část celé trilogie v lednu.

„Je za tím 17 měsíců příprav, na hudbě se podílelo pět producentů, aranž jedné písně se předělávala šestkrát, natáčení klipů trvalo devět dní, tracků v první písni bylo přes 400, jedna píseň prošla také šesti nahrávacími studii nejen v České republice,“ přibližuje náročnost realizace celého projektu Tereza, která je u nás mimochodem firemní hráčkou legendární kytarové značky Fender. Není jistě bez zajímavosti, že jedné z hlavních rolí se při natáčení klipů zhostil Josef Vojtek, zpěvák skupiny Kabát.

Zmíněné tři písně představují zásadní odklon od dosavadního funkrockového směřování Electric Lady směrem ke kombinaci rocku a progresivní dance music a budou vydány na EP Trilogy 2020. Následovat by pak mělo celé album, které se stane následovníkem pozoruhodného, v USA natočeného debutu Electric Lady Electrical.

Soubor kromě Terezy Rays tvoří baskytarista Ondřej Kaprál a bubeník Pavel Bříza.

Petr Korál

(Navštíveno 196krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články