Moby zveřejnil už druhé video z nového alba

Rubrika:  Novinky, publikováno: 30.10.2016

 

Moby je takovým současným hudebním chameleonem. Nedělá mu problém měnit žánry a přelétat z desky na desku do jiného žánru. Nejinak je tomu i v současnosti, kdy po tři roky staré řadovce Innocence, která se hudebně blížila k jeho nejznámějším albům, zase sklouzl do jiných hudebních vod v podobě alba These Systems Are Failing (a to nemusíme ani připomínat letošní čtyřhodinové ambientní dílo Long Ambients 1: Calm. Sleep, které vzniklo na podporu jeho oblíbené veganské restaurace).

Dílo, které se objevilo pod značkou MOBY & THE VOID PACIFIC CHOIR, vyšlo 14. října. I když není úplně jasné, kdo za doprovodnou kapelou stojí, jisté je, že většinu nástrojů si hudebník již tradičně nahrál sám. Hudebně se tady muzikant hlásí ke svým velkým vzorům – kapelám DEPECHE MODE a NEW ORDER, a z nahrávky je to znát. Fanoušci mohli analogové šílenství okusit už v prvním singlu The Light Is Clear In My Eyes, jehož zběsilé tempo a syrovost místy připomínají až tvrděrockové kapely.

Nyní vyrukoval s novým videoklipem k jemnější písni Are You Lost In The World Like Me? Ten má na svědomí animátor Steve Cutts, který v něm tepe do nešvarů současné společnosti, převážně se zaměřuje na závislost na mobilních technologiích. „Tohle video je o ztrátě lidského spojení. Lidé sice žijí spolu, ale přitom každý sám ve svém vlastním digitálním světě,“ uvedl výtvarník, který je pro svá místy kontroverzní díla uznáván už téměř čtyřicet let. Ve videoklipu, který je stylizován do vizuálu raných animovaných filmů Walta Disneye, jsme svědky až morbidní závislosti na mobilních telefonech a setkáme se v něm s obrazy, které tak často vidíme i ve svém okolí.

Album These Systems Are Failing je k mání v digitální podobě, na vinylové desce i na CD nosiči. Ten je možný sehnat ve dvou verzích: standardní s devíti skladbami a ve speciální deluxe edici se třemi kousky navíc s rozšířeným bookletem a ve 3D obalu. Pro úplnost tracklist:

 1. Hey! Hey!
 2. Break.Doubt
 3. I Wait For You
 4. Don’t Leave Me
 5. Erupt & Matter
 6. Are You Lost In The World Like Me?
 7. A Simple Love
 8. The Light Is Clear In My Eyes
 9. And It Hurts
 10. Almost Loved
 11. The Nighttime
 12. Dark Star

Aleš Lochman

(Navštíveno 201krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články