Moby chystá k vydání vlastní životopis

Rubrika:  Novinky, publikováno: 20.04.2016

Mobyho asociace se světem literatury je dobře známá a prakticky v každém článku o něm znovu propíraná: americký skladatel je vzdáleným příbuzným Hermana Melvilla a svou přezdívku získal podle zvířecího hrdiny Melvillovy nejslavnější knihy Bílá velryba. Nyní se Moby, vlastním jménem Richard Melville Hall, utká se svým předkem na pomyslném stejném kolbišti. V půlce května totiž pod názvem Porcelain: A Memoir vyjde Mobyho vlastní životopis.

Název knihy odkazuje ke skladbě z desky Play, kterou Moby vydal v roce 1999 a dodnes se jí prodalo přes 12 milionů kusů. Jak ale hudebník už dříve oznámil, bude záběr životopisu mnohem širší a dojde i v něm na dospívání „chudého, vychrtlého bílého kluka odněkud z Connecticutu“. Zároveň se tu Moby rozepisuje i o období, kdy se po přestěhování do New Yorku v 80. letech minulého století snažil prosadit coby DJ a producent na postupně se rodící klubové scéně.

Server Theguardian.com už před časem informoval, že Mobyho chystaná kniha zaujala samotného Salmana Rushdieho. Slavný spisovatel se dokonce nechal slyšet, že Herman Melville by byl sice pobouřen, zároveň by ale vůči svému příbuznému pociťoval hrdost. Moby se svůj životopis chystá představit na sérii autorských čtení, které budou v květnu a červnu probíhat po celé Severní Americe.

Martin Zoul

 

Moby: Porcelain

https://www.youtube.com/watch?v=IJWlBfo5Oj0

 

(Navštíveno 276krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články