Mixážní pult Pink Floyd je na prodej

Rubrika:  Novinky, publikováno: 05.03.2017

Máte kapelu a toužíte po tom, aby vaše nahrávky zněly jako klasická alba Pink Floyd, Paula McCartneyho nebo Kate Bush? Pak byste neměli prošvihnout aukci, která se koncem března odehraje v newyorské pobočce aukční síně Bonhams. Zlatým hřebem dražby rockových pamětihodností je totiž unikátní mixážní pult, který byl v letech 1971 až 1983 součástí vybavení londýnských Abbey Road Studios.

Jde o stroj s typovým označením EMI TG12345 MK IV, přesněji o jeden ze dvou vyrobených exemplářů. Pouze tento jediný kus se ale může pyšnit tím, že na něm Pink Floyd nahráli svůj opus Dark Side Of The Moon. Výherce dražby si spolu s mixážním pultem odveze i kopii této desky, stejně jako potvrzení autenticity od někdejšího manažera Abbey Road Studios Kena Townsenda.

Odhaduje se, že se mixážní pult, který je mimochodem zcela funkční, prodá za cenu v řádu milionů amerických dolarů. Mezi méně nákladnými položkami dražby, která proběhne 27. března, jsou například rukou psané básně Boba Dylana z 50. let 20. století, polotovary používané k animaci postav ve filmu Žlutá ponorka či několik fotografií umělců z dílny Micka Rocka (jsou na nich mj. David Bowie nebo kapela Queen).

Martin Zoul

(Navštíveno 190krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články