Mike Patton a Anthony Pateras vystoupí poprvé jako tētēma živě

Rubrika:  Novinky, publikováno: 23.11.2016

Mike Patton z FAITH NO MORE a hudebník Anthony Pateras vydali pod značkou tētēma v roce 2014 debutovou nahrávku Geocidal. Dvojice se však nikdy předtím (a ani během tvorby materiálu) neviděla tváří v tvář, veškerá práce po dobu téměř čtyř let probíhala po e-mailu. „Trvalo to zatraceně dlouho, ale nakonec jsme to dali dohromady. Nahrávalo se v Paříži, Berlíně a Santiagu, až jsme se nakonec na pár dnů potkali v San Francisku, kde jsme dílo dokončili,“ dodává Pateras, který stejně jako Patton pracuje soustavně na mnoha různých projektech a je těžké ho vzhledem k závazkům zastihnout delší dobu na jednom místě.

Nahrávka, která je plná experimentální hudby s množstvím perkusí, smyčců či rockových melodií, je těžko převeditelná na koncertní pódia. I přesto se o to dvojice pokusí a po několikaměsíčním zkoumání, jak by měla produkce nakonec vypadat, se fanoušci vystoupení dočkají v australském Hobartu, kde tētēma vystoupí 21. ledna 2017 jako součást festivalu Mona Foma.

„Když jsme udělali to album, věděli jsme, že není žádná reálná šance, jak je prezentovat živě,“ tvrdí Patton. „Nakonec jsme ale po roce a půl zkoumání a přemýšlení dospěli k tomu, jak to nakonec provedeme. Bylo to o to těžší, že se nám nelíbí představa klasické rockové kapely, budeme se tedy muset o všechno postarat jen ve dvojici.“ Kromě toho se údajně fanoušci dočkají i několika nových skladeb, na kterých projekt momentálně pracuje. Ty by se měly nést v odlišném duchu, než je sevřenější první deska. Jak ale výsledek bude nakonec znít, to si snad ani ústřední duo neodvažuje odhadnout.

Aleš Lochman

(Navštíveno 126krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články