Midnight Oil zahrají na festivalu Colours of Ostrava

Rubrika:  Novinky, publikováno: 17.02.2017

Největší tuzemský festival Colours Of Ostrava se čím dál více zaměřuje na mladé publikum. V poslední době ovšem představil dvě lahůdky pro řekněme dříve narozené fanoušky. Po britských JAMIROQUAI zažije letošní ročník festivalu Colours of Ostrava další velký návrat. V rámci comebackového světového turné zde vystoupí vůbec poprvé v České republice slavná australská kapela MIDNIGHT OIL, která prodala miliony alb, získala jedenáctkrát cenu Australian Recording Industry Association, proslavila se hity jako Forgotten Years, Blue Sky Mine, The Dead Heart nebo Beds Are Burning, se kterou byla uvedena do americké Rock and Roll Hall of Fame.

O návratu australských rockerů se v médiích spekulovalo už delší dobu. Zpěvák Peter Garrett obnovuje jednu z nejvýznamnějších kapel od protinožců po patnáctileté pauze, kdy vstoupil do politiky. Stal se nejprve nezávislým poslancem parlamentu, později ve dvou vládách dokonce ministrem životního prostředí a školství. Oils se od té doby objevili na veřejnosti jen vzácně, vždy při benefičních akcích, naposledy v roce 2009 na pomoc obětem obřích australských požárů. Zbývající členové se věnovali vlastním hudebním projektům. Garrett z politiky odešel v roce 2013 a loni vydal své první sólové album A Version of Now.

Skupina dnes oznámila, že se vrací na koncertní pódia. A to doslova ve velkém stylu. V rámci turné nazvaném The Great Circle projedou od dubna do listopadu celý svět – od domovského Sydney přes Brazílii, Severní Ameriku až po Evropu. Turné doplní vydání tří kolekcí. První znovu zpřístupní všechna doposud vydaná alba a EPčka na vinylových deskách. Druhý komplet pojmenovaný The Full Tank CD Collection obsáhne veškerý dosud vydaný materiál kapely pěkně pohromadě na CD nosičích a třetí, pro mnohé asi nejzajímavější, bude obsahovat 4 CD/8 DVD – sběratelský kousek s dosud nevydaným materiálem nazvaným The Overflow Tank. Poslední dvě kolekce bude umístěny do repliky malé vodní nádrže, kterou v osmdesátých letech kapela našla v poušti západní Austrálie a bubeník z ní učinil součást své bicí soupravy.

Šestnáctý ročník Colours of Ostrava proběhne od 19. do 22. července znovu v industriálním areálu Dolních Vítkovic. K hlavním oznámeným jménům patří Jamiroquai, Imagine Dragons, Norah Jones, alt-J, Birdy, Moderat, LP, Benjamin Clementine, Michael Kiwanuka, Laura Mvula, UNKLE, Afro Celt Sound System nebo Nouvelle Vague.

Pavel Zelinka

(Navštíveno 134krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články