Mick Jagger a Martin Scorsese chystají televizní seriál Vinyl

Rubrika:  Novinky, publikováno: 11.08.2015

Ano, čtete správně. Nestárnoucí rock’n’rollový mohykán Mick Jagger spojil síly s režisérem a držitelem Oscara Martinem Scorsesem. Sice ne poprvé, ale teď překvapivě. Výsledkem spolupráce by mělo být seriálové drama s výstižným názvem Vinyl. Hlavním tématem jsou radosti a strasti práce v hudebním průmyslu.

Poznámka JJŠ: Škoda, protože od nich bych radši viděl spíš něco ve stylu Perníkový táta, Comeback (Dejdar jinou polohu nenašel) nebo třeba Wilfred – Mick by samozřejmě hrál toho plyšového hafíka. Šel by z něj strach. Když na to přijde, dokážu si Micka představit i jako mnohem fešnějšího Majora Zemana. Dodal by mu světácký rozměr a Scorsese by z něj konečně udělal vyloženě komickou postavu.

Mick Jagger

Podle serveru NME bude seriál vyprávět příběh Richieho Finestry, ředitele kdysi úspěšné nahrávací společnosti, který se rozhodne obnovit zašlou slávu své firmy hledáním nových talentů. V době, kdy v hitparádách boduje punk a disco.

Role Richieho se v devítidílné sérii zhostí Bobby Cannavale, známý ze seriálového hitu Boardwalk Empire (u nás: Imperium – Mafie v Atlantic City, v hlavní roli SteveBuscemi). Scorsese byl výkonným producentem a natočil pilotní díl.

Za scénářem pak stojí Terence Winter (Vlk z Wall Street a již zmiňovaný Boardwalk Empire) či George Mastras (Breaking Bad).

Teď už nezbývá než si přát, aby Scorsese dokončil celou řadu a neposunul se z roviny režiséra do roviny „pouhého“ producenta, jako se to stalo u Imperia. Celý seriál od autora majstrštyků jako Skrytá identita, Poslední pokušení Krista, Zuřící Býk nebo právě Vlk z Wall Streetu nemůže zklamat.

Šíře Jaggerovy participace není zatím přesně vymezená, ale věříme, že Scorsesemu dodá ty „správné historky“.

Jen doplňme, že tihle dva nespolupracují poprvé. Vytvořili už jeden z nejlepších dokumentárních hudebních snímků Shine a Light (2008). Poutavě kombinoval dokument s celým živým vystoupením THE ROLLING STONES – což je sice obvyklá forma, nicméně Scorsesem „vkládané“ dokumentární kapitolky nikdy svojí délkou nenaruší atmosféru newyorského koncertu.

Poznámka JJŠ: A kdo má živáky různých interpretů, na nichž nejdou přeskočit vkládané komentáře či dokumentární záběry nezáživného obsahu, to chápe. Scorsese je prostě mistr.

Abychom vás na Vinyl trochu naladili, výše naleznete krátký trailer, který vám možná poodhalí, co od téhle ambiciózní televizní série čekat.
Na obrazovky by ji chtělo HBO uvést už v roce 2016

Kuba Poštolka, J. J. Šimon

(Navštíveno 178krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články