Michael Stipe představí unikátní sólové skladby

Rubrika:  Novinky, publikováno: 15.03.2017

O bývalých členech R.E.M. není šest let po rozpadu kapely příliš slyšet. Běžný hudební fanoušek měl nejvíc šancí narazit na internetu na vousatou tvář Michaela Stipea. Někdejší zpěvák praotců alternativního rocku je známý svými mimohudebními uměleckými aktivitami a jedna z nich bude středobodem výstavy konané v rámci přehlídky Moogfest.

Půjde o multimediální instalaci vycházející ze záběrů, které Stipe natočil v New Yorku. Podle pořadatelů přehlídky jsou centrálními tématy Stipeovy instalace touha a pohyb. Stipe je rovněž autorem soundtracku k instalaci. Informace o něm jsou značně kusé, podle serveru Stereogum ale Stipe k tvorbě soundtracku využil syntezátory značky Moog. Jde o jeho vůbec první sólové skladby a jak píše Stereogum, není vyloučené, že se dočkají i oficiálního vydání.

Moogfest se koná v Durhamu v americkém státě Severní Karolína ve dnech 18.-21. května. V hudební části přehlídky, která si klade za cíl udržovat při životě odkaz legendárního konstruktéra syntezátorů Roberta Mooga, vystoupí např. Flying Lotus, Animal Collective, 808 State, Jessy Lanza nebo Pharmakon. Kromě toho je součástí festivalu řada přednášek, workshopů a uměleckých instalací. Ta Stipeova bude k vidění po celou dobu trvání festivalu.

Martin Zoul

 

(Navštíveno 254krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články