Metallica obdržela prestižní ocenění Polar Music Prize

Rubrika:  Novinky, publikováno: 15.06.2018

Pár měsíců poté, co Metallica uhranula české publikum (foto ZDE), o sobě dávají pánové opět vědět. Tentokrát v souvislosti s prestižní cenou Polar Music Prize, kterou formace získala 14. června ve švédském Stockholmu. A šlo o výjimečný večer – před predáním ocenění Metallice poblahopřáli Roger Glover a Ian Paice z Deep Purple a během večera vystoupilo hned několik hudebníků, kteří originálními covery vzdali thrash metalové legendě hold. Byli mezi nimi například Ghost, Mikkey Dee nebo Tuva Syvertsen. Samotné ocenění pak Metallice předal švédský král Karel XVI. Gustav.

Roger Glover během své řeči zavzpomínal na to, kdy poprvé Metallicu slyšel naživo. Podle jeho slov se to stalo v osmdesátých letech na festivalu v Anglii. “Šel jsem na stranu pódia, abych se na ně podíval a hned jsem si říkal, že se tam děje něco zvláštního. A řeknu vám proč – publikum s nimi totiž zpívalo každé slovo. A to je to, co mě ohromilo. Když dokážete zaujmout svou hudbou tolik lidí, jde o něco výjimečného,” řekl Glover.

Polar Music Prize je nejprestižnější švédské hudební ocenění, čehož jsou si vědomi samotní členové Metallicy. Cenu si převzal bubeník Lars Urlich společně s Robertem Trujillem. Finanční odměnu, která čítá 125 tisíc dolarů, věnuje Metallica své vlastní nadaci All Within My Hands Foundation. Polar Music Prize v minulosti obdržel například Paul McCartney, Dizzy Gillespie, Elton John, Bob Dylan nebo Led Zeppelin.

Níže se můžete podívat na cover skladby Enter Sandman od švédských Ghost a také na originální verzi písně One, kterou předvedla Tuva Syvertsen.

Jakub Poštolka

(Navštíveno 94krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články