Marta Töpferová s Milokrajem vypustila Tento svět

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 18.06.2017

Deváté CD Marty Töpferové „Tento svět“ je vyvrcholením velmi dynamické a fascinující hudební kariéry. Album představuje nejnovější autorské písně a texty z Martiny tvorby společně s texty tří českých básníků – Věry Provazníkové, Jana Zahradníčka a Antonína Sovy. Písně čerpají inspiraci z české a moravské lidové hudby, ze španělského flamenca, latinskoamerických prvků a různorodé newyorské hudební scény, kde Marta strávila šestnáct let.

V projektu Milokraj působí špičkoví hudebníci: slovenský houslista Stanislav Palúch, moldavský cimbalista Marcel Comendant, český kytarista David Dorůžka a český kontrabasista Petr Dvorský. Milokraj byl nominován na cenu Anděl v kategorii World Music za své první CD („Milokraj“, 2013, Animal Music) a má za sebou koncerty po celé ČR, Německu, Anglii, Holandsku, Belgii, Rakousku, Maďarsku a Polsku.

Album „Tento svět“ bylo nahráno a smícháno ve studiích Sono Records (zvukový mistr Michal Vaniš). Mastering je dílem Pavla Karlíka (rovněž ze Sono Records). Poutavý obal byl vytvořen z nové fotky Hubbleova teleskopu, a to Bublinové mlhoviny NGC 7635 v souhvězdí Kasiopeja 7100 vzdálené světelných let. CD graficky zpracoval Hynek Strčálek. Album bylo vydáno s laskavou finanční podporou soukromých sponzorů přes portál Hithit a vyšlo v pátek 18. 5. 2017 při zahájení jarního turné Milokraje. Pokřtěno bude 19. 9. 2017 v 19:30 hodin v Divadle Mana v Praze – Vršovicích.

Album je k mání na www.martatopferova.com, dále přes americkou distribuční sít’ CD Baby, Amazon, iTunes a na mnoha jiných digitálních portálech. CD booklet obsahuje původní texty v češtině a kompletní anglické překlady.

Marta Töpferová, foto: Marie Votavová

Marta Töpferová, foto: Marie Votavová

Redakce

(Navštíveno 245krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články