Man Petty: První CD v 67 letech!

Rubrika:  Novinky, publikováno: 04.01.2021

Zpěvák, kytarista, skladatel a textař, který si říká Man Petty, se narodil v roce 1953, ale teprve vloni se dočkal prvního sólového alba. Jmenuje se …ještě je naděje a písničkář jeho prostřednictvím zkouší objevovat pro něj do jisté míry nové výrazové stezky.

„Snažím se tímto CD ukročit v dnešním rozevlátém světě na cestu k celkovému zklidnění v hudbě i v osobní rovině,“ vysvětluje. Folk rock, blues i šanson, to jsou dnes Pettyho tvůrčí východiska. Při nahrávání mu sekundovala především ostřílená rytmika Neckářových Bacilů (basák Miloš Rábl a bubeník Jaroslav Petrásek) a kytarista Petr Váňa (Vítkovo kvarteto, Všichni Svatí, B.Lues).

Man Petty, vlastním jménem Petr Neuman, žije už čtyřicet let v Praze-Radotíně. V 70. a 80. letech působil v kapelách Novum, B-team, Aqualung nebo Parta 88, dvakrát si zahrál i na legendárních Pražských jazzových dnech. V roce 2007 založil v Radotíně společně s Petrem Štefanem (Dyk je to jedno) bluesrockovou formaci Beer Sanatorium, spojenou s tamní proslulou hospodou Pivní sanatorium. Od té doby tam každoročně organizoval hudební akci Vítání jara. Podílel se také na kompilačních CD Radotínská hudební scéna I a II.

Více informací najdete na webových stránkách www.manpetty.cz.

Sestava 1

Petr Korál

(Navštíveno 305krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články