Longital chystají album se smyčcovým kvartetem a oslaví 15 let

Rubrika:  Novinky, publikováno: 07.12.2015

Je to jen půl roku, co bratislavští Longital pokřtili svou novou desku. Vedle aktivního koncertování na její podporu ovšem dnes už trojčlenná kapela stíhá realizovat i řadu dalších projektů. Má za sebou premiéru celovečerního filmu True Štúr, k němuž kytarista a zpěvák kapely Daniel Salontay složil hudbu, a společně se smyčcovým kvartetem připravila unikátní projekt Longital Suita, s nímž brzy vydá koncertní album.

Projekt Longital Suita původně vzniknul pouze pro festival Konvergencie Bratislava 2015, který se konal na sklonku léta. Ohlas na něj byl ovšem tak silný, že pokračuje dál. Kapela by s ním ráda vyjela i na české festivaly a v lednu 2016 plánuje vydání společného koncertního CD.

Kombinace kapely a kvarteta je v tomto případě unikátní tím, že se podařilo propojení dvou rovnocenných prvků a hudebních těles, v němž jsou písně nového alba sestavené do formy suity. Nejde tedy jen doplnění kapely a zaranžované smyčce. Koncertní síla kapely je díky smyčcovému aranžmá Slava Soloviče ještě výbušnější a sedmičlenná sestava vytváří semknutý celek,” říkají Longital. Atmosféru projektu odráží i před pár dny zveřejněné video ke skladbě A to je všetko?

 

Longital Suitu charakterizuje pět slov, kterými jsou radost, sebevědomí, odvaha, divokost a temperament. “Na koncerty, kde zahrajeme i zbrusu nové skladby, se už moc těšíme. Budou předcházet speciální koncertní sérii v roce 2016, kterou bychom s Danielem a za účasti našeho nového člena Mariána chtěli oslavit patnáct let společného hraní,” doplňuje Shina.

Jakub Poštolka

(Navštíveno 173krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články