LIVE: Cage the Elephant v Praze ukázali, zač je toho loket

Rubrika:  Live / Novinky, publikováno: 23.08.2016

V pondělí 22. srpna 2016 v Praze vystoupili američtí CAGE THE ELEPHANT. Dveře do prostor Lucerna Music Baru se návštěvníkům otevřely krátce po osmé hodině večerní, předskokani THE ACADEMICS zahájili své hraní okolo tři čtvrtě na devět. Vše se tou dobou zdálo být skoro dokonalé – pojďme se podívat, jak to však nakonec dopadlo.

Performance The Academics se zdařila nad očekávání. Přítomní fanoušci se pohupovali do rytmu svižných skladeb a směle reagovali na frontmana kapely. Pánové odehráli celkem deset písní a navnadili publikum na příchod hvězdy večera více než úspěšně.

Když však s úderem desáté hodiny na podium vstoupili Cage the Elephant, již s prvními tóny songu Cry Baby bylo zřejmé, že je něco špatně. Jednalo se o hlasitost, která naneštěstí po celou dobu koncertu nebyla nijak regulována. V prvních řadách si tak posluchači mohli vychutnat pouze kytarové běsnění, zatímco zpěv byl téměř úplně potlačen.

Oáza klidu pro uši přicházela s každou z klidnějších písniček, přičemž za první z nich se dá považovat relativně nová Too Late To Say Goodbye. Ani v těchto chvílích ovšem neustávala doslova živá show bratrů Shultzových; oba byli vůči návštěvníkům koncertu velice kontaktní, což hrubou rockovou atmosféru skvěle doplňovalo.

Během večera zazněly pecky jako Ain’t No Rest For The Wicked, Mess Around, Come A Little Closer či Cigarette Daydreams. Samotným závěrem strhující podívané byl zpěvákův oblíbený stagediving, jenž uskutečnil během posledního přídavku s názvem Teeth.

Celé vystoupení trvalo přibližně hodinu a půl. Bez pochyby bylo velice zdařilé a všichni přítomní se bavili. Matthew Shultz za kapelu pronesl publiku velký dík a promluvil o svém přání, aby takhle probíhal každý z koncertů Cage the Elephant. Příště by však nebylo od věci ubrat na hlasitosti kytar.

Ema Šimečková

(Navštíveno 214krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články