LILI MARLENE po půl roce zpátky na místě činu!

Rubrika:  CZ / Live / Novinky, publikováno: 08.02.2017

LILI MARLENE

Praha, Malostranská beseda, 7. 2. 2017

Autorský projekt klávesisty a kapelníka Martina Němce z legendárního Precedensu, který sám nazývá jakýmsi „futuristickým šansonem“, se vrátil po půl roce do oblíbené Malostranské besedy. Ta se za dlouhá léta účinkování stala jeho domovskou scénou a na vystoupení to bylo vpravdě znát. “Domácí” atmosféra, kapela sehraná jako hodinky, fenomenální expresívní alt Dáši Součkové, brilantní instrumentální výkony všech muzikantů a vtipné průvodní slovo (často i mimo mikrofony) navodily skvostnou klubovou atmosféru. K tomu genius loci Besedy a skvělé publikum, dohromady večírek v tom nejlepším slova smyslu.

Vlastní koncert byl rozdělen na dvě zhruba hodinové části s krátkou “občerstvovací” pauzou a zazněly prakticky obě alba. Ze staršího Tango Desolato krom titulní skladby například Žena ze Stínadel, Taneční, 12:05, Raněná rytířka a samozřejmě Lili Marlene, Samuraj či Vltavo, z té novější Vrány a havrani vedle titulní písně nechyběly pecky jako Zapomeň na Benátky, Trudi a Nella, Nahá jsem, Tisíc a jedna noc nebo Inferno. Dílnu Precedens pak připomněly například Berlínská zeď nebo Španělská moucha. Trumpetista Miroslav Barabáš se při uvádění skladby Vrány a havrani chopil mikrofonu a publiku sdělil, že z biologického hlediska se vrány a havrani nemohou potkat, což Martin Němec glosoval poznámkou, že u Lili Marlene tomu tak je. Barabáš se krom skvělých sól (jedno z nich si vystřihl přímo ze středu publika) blýsknul výtečným zpěvem a k obveselení kapely i publika též vpravdě eskamotérským kouskem, kdy vyfukoval cigaretový dým trumpetou, což publikum nadšeně aplaudovalo.

Martin Němec během večera navíc prozradil chystaný výroční koncert k pětatřicetinám mateřského Precedensu, který by se měl odehrát hned začátkem května v pražské Akropoli. V závěru si publikum v čele se “sklepáckým” Milanem Šteindlerem vydupalo ještě jeden předem neplánovaný přídavek, kterým skvělý koncert plný energie skončil.

Michal Straka

(Navštíveno 336krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články