Legendární „Suzina“ se vrací!

Rubrika:  Novinky, publikováno: 10.02.2020

Suzi Quatro, energií stále sršící rock’n’rollová nestorka, se vrací do České republiky. V úterý 25. února 2020 vystoupí ve Velkém sále Lucerny v Praze a ve čtvrtek 27. února 2020 v brněnském SONO Centru. Tato dáma s „baskytarou zavěšenou proklatě nízko“ přijede v rámci světového turné k aktuálnímu albu No Control (2019). Fanoušci klasických hitů však nemusí truchlit, protože plylist obsáhne i zásadní písně jejího repertoáru od A Girl Like Me přes Can the Can či 48 Crash až po trvalky Stumblin’ In a If You Can’t Give Me Love.

Suzi Quatro (vlastním jménem Quatrocchio) se narodila 3. června 1950. V dětství se učila na klavír i bicí a ve čtrnácti dostala od otce první baskytaru Fender Precision. Hned v roce 1964 založila svou první skupinu Suzi Soul & The Pleasure Seekers se svými dvěma sestrami. Tato dívčí kapela absolvovala mj. turné po amerických vojenských základnách.V roce 1970 pozval Suzi do Británie producent Mickie Most s příslibem, že jí pomůže s kariérou na vytvoří z ní „novou Suzi Quatro“. Předtím totiž dostala nabídku z vydavatelství Electra Records, aby se stala „novou Janis Joplin“ a zaplnila mezeru po zemřelé legendě, což kategoricky odmítla. Zvolila vlastní cestu na evropské straně Atlantiku, 10což jí přineslo v 70. letech úspěchy a řadu hitů.

Suzi Quatro byla první ženou, která v rocku převzala do té doby výhradně mužskou dominantní roli v rámci kapely jako zpěvačka a instrumentalistka. Byla první rockovou frontwoman, kterou za svůj vzor označily Chrissie Hynde z The Pretenders i baskytaristka Talking Heads Tina Weymouth. Suzi Quatro se objevila v řadě filmů, mj. v jedné epizodě detektivní série Dempsey a Makepeaceová nebo Vraždy v Midsomeru. Účinkovala také v divadle a v současné době moderuje každý týden vlastní pořad v britské rozhlasové stanici BBC 2.

Michal Straka

(Navštíveno 119krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články