Legendární Little Caesar už v neděli v Praze

Rubrika:  Novinky, publikováno: 16.05.2018

Po dlouhých sedmi letech a teprve podruhé v historii, se k nám na jediné vystoupení, vrací americká hard rocková legenda Little Caesar. Kapelu založil v osmdesátých letech pokérovaný vyhazovač z losangeleských nočních klubů Ron Young a od začátku směřovali k tvrdšímu hard rockovému soundu s jasným odkazem na své bluesové kořeny.

Jejich prvním vydaným počinem byla účast na kompilaci gramofonové firmy Metal Blade, nazvané Street Survivor. Brzy následovalo nezávisle vydané 4 skladbové EP Name Your Poison, s kterým vypomáhal světoznámý producent Joe Hardy, který stál i za úspěchem některých alb ZZ Top a bylo odrazovým můstek ke smlouvě s firmou Geffen. Ta také vydává jejich eponymní debut o jehož produkci se postaral legendární Bob Rock, který stál za úspěchy takových alb jako bylo „černé“ album Metallicy, Dr. Feelgood od Mötley Crüe či Sonic Temple od The Cult. Reakce na toto debutové album byly vynikající a jejich předělávky klasiky od Arethy Franklin Chain Of Fools se stala hitem, tehdy ještě rockové MTV.

Skupina absolvuje celonárodní turné a představuje se také v roli předkapely na mnoha koncertech skupin jako Kiss, Jane´s Addiction, Billyho Idola, Iggy Popa nebo Lynyrd Skynyrd. Mezitím se stačil charismatický zpěvák Ron Young proslavit v malé, nicméně nezapomenutelné roli ve filmovém megahitu Jamese Camerona Terminator 2, kde se objeví v barové rvačce motorkářské bandy, od které potřebuje hlavní hrdina filmu nějaké to oblečení.

V roce 1992 odchází původní kytarista a v sestavě se objevuje ze skupiny Dirty White Boy, Earl Slick, který byl ovšem více známý svou spoluprací s Johnem Lennonem či Davidem Bowiem. Následuje druhé (a opět výborné) album nazvané Influence, které však neplní prodejní očekávání pánů z firmy Geffen a skupinu pouští k vodě. Ta se však sama rozhodla udělat si pauzu, která se protáhne téměř na 9 let. V mezičase je nejvíce slyšet o vokalistovi Ronovi, který se objevuje ve skupinách The Four Horsement a Dirt. Hlavně však natočí skvělou a možná dnes trochu zapomenutou desku projektu Manic Eden z roku 1994. Kromě Younga se v podstatě jedná o skupinu Whitesnake (Vandenberg-Sarzo-Aldridge), v období, kdy si mistr Coverdale dával pauzu.

Skupina se znovu schází k několika živým vystoupením až v roce 2001 a v roce 2009 se konečně dočkáváme zbrusu nového alba Redemption. V letech 2010-2011 cestují po USA, Velké Británii a Evropě, kdy se objevili i na jediné zastávce i u nás. V roce následujícím vychází zbrusu nový počin, nazvaný American Dream. Následuje další velké turné a první live album.

Kapela přijede v sestavě tří původních členů: Ron Young – zpěv, Loren Molinare – kytara,zpěv a bubeník Tom Morris, doplněná o baskytaristu Pharoah Barretta, působícího v kapele od roku 2015. Posledním členem je kapelní nováček – kytarista Mark Tremalgia, jinak ovšem ostřílený borec, známý třeba ze skupiny Bang Tango.

LITTLE CAESAR (USA), special guest: BLACK TIGER

20.05.2018 – Praha, Klub Vagon (Palác Metro)

LittleCaesar

Redakce

(Navštíveno 47krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články