Legendární britská kapela The Cult míří po letech do Prahy!

Rubrika:  Novinky, publikováno: 26.06.2017

Gothic post punková legenda v čele s charismatickým Ianem Astburym vystoupí 2. července v pražském klubu Roxy. Kapela svým vystoupením jistě potěší všechny domácí příznivce postpunku a gotické scény. THE CULT si svým sklonem k mysticismu a psychedelii získali v 80. a 90. letech davy obdivovatelů. Nedělní koncert je proto jedinečnou příležitostí vidět tuto hudební legendu po sedmi letech v ČR naživo. A jako předkrm vám nabízíme povídání právě s frontmanem Ianem Astburym:

V červenci 2009 jsi oznámil, že The Cult už nebudou nahrávat další studiová alba a budou se soustředit na EP a digitální vydávání nového materiálu. Od té doby jste ovšem přišli se dvěma novými studiovými deskami. Takže jsi změnil názor?

No, můj názor vlastně změnil trh, protože když jsem učinil tohle prohlášení, tak se všichni fanoušci zbláznili. Vypukla vzpoura. Absolutně to nechápali. Navíc se na věci ohledně vydávání různily názory i uvnitř kapely. Billy z toho nebyl moc nadšený. Moje představa byla vydávat písně častěji, například každé dva měsíce. Vydat tři songy s vizuálním doprovodem. Pro nerdy bychom vše posléze zabalili do luxusních DVD packů s řadou bonusů. Třeba bychom k novým nahrávkám přihodili nikdy nevydanou živou verzi Love Removal Machine z Milána roku 1997. Měl jsem za to, že je to dobrý nápad. Takto jsme dohromady dali EP Capsule 1 a Capsule 2, dali jsme do toho vlastní peníze a zjistili jsme, že tenhle způsob vydávání muziky je vážně drahý. Už jen vydat jednu takovou várku vyžadovalo vynaložit za PR a další nezbytnosti spojené s vydáním nosiče stejný obnos jako za regulérní album. Ale nezavrhuji takový způsob vydávání muziky, ať už se jedná o digitální prodej, nebo streamování. Na druhou stranu řada fanoušků vyžaduje fyzický produkt, hmatatelné konvenční album, které si mohou předobjednat a těšit se na něj. V době, kdy jsme s naším plánem narazili do zdi, nás oslovil label Cooking Vinyl. Nabídli nám spolupráci, byli ochotni do nás investovat, nikoliv však do „Kapsulí“, nýbrž do klasických dlouhohrajících alb. Podepsali jsme smlouvu na dvě studiová elpíčka, která jsme vydali. Budoucnost je teď otevřená.

Takže možná bude v budoucnosti nějaká další Kapsule?

Ano, nic nevylučujeme. Jen jsme teď čerstvě na křižovatce a zatím nevíme, kam se vydáme. Dnešní doba je uspěchaná. Lidé chtějí všechno hned. Přitom my, když jsme ve studiu, máme někdy hotovo za šest týdnů, jindy se práce protáhnou na dva roky. Během tak dlouhé doby se často přihodí spousta věcí. Mít producenta po celou dobu k dispozici jen pro sebe taky nejde. A tak když jsme pracovali s Bobem Rockem, sešli jsme se ve studiu na dva týdny. On pak na dva měsíce odjel, protože kromě nás dělal i na jiných projektech. Potom se zase vrátil, pracovali jsme další tři týdny a pak zase odjel na měsíc pryč. I my tento čas prokládali cestováním, koncertováním, takže se stávalo, že když jsme po nějaké době znovu přehrávali materiál, na kterém jsme pracovali, zjistili jsme, že bychom na něm hromadu věcí změnili. Všechno jsme pořád opravovali a aktualizovali, do toho jsme hltali další hromadu informací…

Kompletní rozhovor s Ianem Astburym najdete v červencovém vydání magazínu ROCK & ALL!

Redakce

 

(Navštíveno 116krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články