Lady Gaga se setkala s dalajlámou

Rubrika:  Novinky, publikováno: 29.06.2016

LADY GAGA je na pozornost médií nepochybně zvyklá. Tento týden se o ní ale píše z důvodů, které u ní zas tak obvyklé nejsou: o víkendu se totiž americká zpěvačka setkala s tibetským dalajlámou. Stalo se tam na výroční konferenci starostů amerických měst, která se konala v Indianapolis. Rozhovor, který spolu Lady Gaga a dalajláma vedli, trval dvacet minut a přenášel se živě prostřednictvím služby Facebook Live.

Lady Gaga tibetskému duchovnímu vůdci kladla otázky, které posbírala od svých fanoušků na sociálních sítích. Řada otázek se týkala tématu osobního rozvoje, překonávání životních překážek či vyrovnávání se s nespravedlnostmi současného světa. Ten dalajláma kritizoval za přemíru materialismu, proti kterému v rozhovoru stavěl buddhistickou zásadu soucitu. Dalajláma rovněž apeloval na mladé lidi, aby se pokusili vytvořit zdravější životní prostředí. „Budoucnost záleží na mladších generacích. Minulost nemůže nikdo změnit, zato budoucnost teprve nastane. Je tu tedy příležitost ke změně,“ řekl dalajláma doslova.

Setkání Lady Gaga s dalajlámou vyvolalo bouři nevole v Číně, kde je zpěvačka velmi populární. Dalajláma je oproti tomu veřejným nepřítelem, protože prosazuje samostatnost Tibetu, který Čína v roce 1959 anektovala. Cenzoři smazali veškeré zmínky o setkání obou ikon na čínských sociálních sítí. Mluví se o údajném zákazu vystupování zpěvačky v Číně, byť oficiálně nebylo takové rozhodnutí zveřejněno. V minulosti se už ale měla řada umělců kvůli své veřejné podpoře dalajlámy problémy – koncerty tu museli zrušil např. Selena Gomez, Maroon Five nebo Bon Jovi. Na černé listině jsou dále např. Oasis či Björk.

Martin Zoul

(Navštíveno 192krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články