Kytarový Egoprojekt aneb ryze sólový počin „čajového“ Pavla Boška

Rubrika:  Novinky, publikováno: 16.02.2023

Pavel Bošek je zpěvákem, kytaristou, skladatelem i textařem zavedené poprockové kapely Chai ze západočeského města Nýrsko, která má na svém kontě už tři alba: S tebou mě baví svět (2010), Hrudní kosti v tanci (2013) a Pro nás se narodil svět (2020). V pomyslném šuplíku však měl spoustu hudebního materiálu, jenž se žánrově do repertoáru jeho mateřského souboru moc nehodil, navíc jej přátelé hecovali, aby natočil něco kytarovějšího a „živějšího“. Výsledkem je sólové album Egoprojekt vydané na CD a flashdisku v závěru uplynulého roku.

Nahrávka je to skutečně sólová v pravém smyslu slova, protože Bošek ve studiu obstaral všechny nástroje sám. Původně sice přemýšlel, koho by k sobě na nahrávání přizval, dokonce i proběhla zkouška s některými hudebníky, ale protože výsledek tak docela nenaplnil jeho představy, nakonec vše dopadlo jinak. Mimo jiné si v té době zakoupil bubny Ludwig, zahrál si na ně jen tak pro zábavu – a zjistil, že ho to opravdu baví. Tak se zrodila myšlenka, že si kromě kytar, baskytary a kláves natočí i živé bicí…

Album vznikalo na etapy v průběhu let 2021–2022 ve vyhlášeném studiu Franz Kavkaz. Jak ho celkem výstižně charakterizuje sám Bošek, přináší „převážně energický rock s lehkým nádechem punku, ale ozdobený nepřekážejícími technickými kudrlinkami. Texty jsou veselé, nakopávací, uvažující, ale je tam také několik narážek a připomínek nebo troška erotiky.“ Píseň Ruleta je věnována Lize proti rakovině Praha. „Díky své energii a textu je vhodná jako muzikoterapie pro onkologicky nemocné, jak sami lidé z Ligy uznali,“ říká Bošek a doplňuje, že již v roce 2021 na ni vznikl videoklip.

Další klip k albu, které se brzy objeví na různých streamovacích službách, se chystá.

Petr Korál

úvodka booklet Bošek

(Navštíveno 314krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články