Kytarista Pat Metheny vystoupí v červnu v Praze

Rubrika:  Novinky, publikováno: 06.12.2016

Pat Metheny, americký kytarista, skladatel a jeden z nejlepších a nejúspěšnějších jazzových hudebníků současnosti, vystoupí v neděli 4. června 2017 v pražském Foru Karlín.

Výčet jeho úspěchů a ocenění je ohromující – učitel a vzor celé generace kytaristů, mnohokrát oceněný cenami typu „nejlepší jazzový kytarista“, byl v roce 2013 uvedený do DownBeat Hall of Fame. Na svém kontě má 42 alb, jichž se prodalo přes 20 milionů kopií, neuvěřitelných 20 Grammy a také tři Zlaté desky.

Hudební všestrannost Pata Methenyho je téměř neomezená. Kromě desítek legendárních jazzmanů vystupoval s mnoha různými umělci od STEVA REICHA přes MILTONA NASCIMENTO až po DAVIDA BOWIEHO.

Na koncertě v Praze ho doprovodí jeden z nejrespektovanějších bubeníků současnosti Antonio Sanchez (držitel Grammy proslavený i jako autor hudby k oscarovému filmu Birdman), uznávaná mladá australská baskytaristka, kontrabasistka a skladatelka Linda Oh (např. ASCAP Young Jazz Composer’s Award, čestné ocenění z Thelonious Monk Bass Competition, Bell Award for Young Australian Artist of the Year a Downbeat Critic’s Poll “Rising Star” on bass) a britský pianista a skladatel Gwilym Simcock, označený deníkem Evening Standard jako „jedna z 1000 nejvlivnějších osobností v Londýně“.

Vstupenky na sezení v ceně od 950,- do 2.650,- Kč jsou  v prodeji od 5. prosince v síti Ticketpro. O distribuční poplatek levnější e-vstupenky budou v on-line prodeji na www.pmetheny.cz.

(Navštíveno 250krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články