Květy nabízí útěchu v Bytu 

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 02.05.2017

Jak budou znít KVĚTY po personálních rošádách, které u indie uskupení proběhly v loňském roce? První odpověď nám nabízí singl Byt, který vydavatelství Indies Scope nabídlo k poslechu z připravované kolekce Komik do půl osmé. Ta vyjde 25. května a výrazný otisk do ní zaznamenal znovu producent Ondřej Ježek.

„Byt je první singl desky, protože i symbolizuje řadu věcí související s novou deskou,“ říká Martin E. Kyšperský a dodává: „Je to skladba natočená na první pokus. To se nepodaří u každé. Energie se úplně utrhla ze řetězu. Já se na rok přestěhoval z periferie přímo do centra města, poblíž kina a velkého parku. A tahle písnička je o tom místě a lásce, kterou jsem tam měl. A taky o tom, že je dobrý dát tomu koho milujete svobodu.“ 

Kapela Květy osm let vystupovala a nahrála čtyři alba ve stejné sestavě. Na podzim 2016 ovšem z kapely odešel baskytarista Ondřej Čech a houslista Albert Novák, aby zpěváka a kytaristu Martina E. Kyšperského a bubeníka Aleše Pilgra doplnil multiinstrumentalista Ondřej Kyas, mimo jiné zakladatel a dvorní skladatel Ensemblu Opera Diversa.

Pavel Zelinka

(Navštíveno 98krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články