Kolektivní Halucinace & pocta Palachovi

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 24.01.2017

Druhé album této kapely vyjde v předjarní době 2017 u vydavatelství Indies MG. První ukázkou z nové desky, nahrané za producentského dohledu Tomáše Neuwertha, je singl a video k písni Jan69 (Ruce z popela). Může působit jako zjevení. Málo hudebních skupin reflektuje turbulentní současnost prizmatem oběti Jana Palacha.

,,Píseň vznikla během vánoc 2014. Pohoda, čas rozjímání, ale též šílenství konzumu… Protnulo se mi to s výročím Jana Palacha, říkal jsem si, zdali byl po vánocích v roce 1968, po návratu do Prahy, šokován realitou pomalu se plížící normalizace, všemi těmi, kteří se smířili, sklonili hlavy a ve jménu klidu a míru tiše nadávali za zavřenými dveřmi,“ doplňuje zpěvák a kytarista Jakub.

Pokud si text pozorně poslechnete, píseň není historickým exkursem, spíše výzvou, abychom pamatovali na to, že jsme stále odsouzeni ke svobodě, musíme pečlivě volit mezi dobrem a zlem. ,,Společně s režisérem Honzou Drozdou jsme se vydali na výpravu k rodnému domu Jana Palacha do Všetat, domyslet detaily scénáře. Nevrátili jsme se stejní. Turisté se baví, poutníci se mění,“ ozřejmují hudebníci okolnosti vzniku videoklipu.

,,Dnes opět vidíme lidi, kteří se díky svému výraznému nevzdělání řítí do nějaké strašné pasti, ve které země už byla, dokonce několikrát, a vždycky se do ní řítila s jakousi slepotou. Máme nevyřčenou povinnost být iracionální idealisté, jinak se naše společnost rozpadne. Je třeba dokola opakovat takzvané naivní pravdy a základní myšlenky, když jsme zcyničtěli uprostřed všeho přepychu a toho všeho čeho se nám údajně nedostává. Je nutné si minulost uložit do vědomí a vědět, že patří k přítomnosti a nelze ji vymazat, zapomenout, ani změnit. Proto Jan69!“ říkají KolHal.

Redakce

(Navštíveno 145krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články