Khoiba se probouzí ze zimního spánku

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 15.04.2017

V lednu ohlášený comeback skupiny Khoiba je z kategorie těch, na který by si ještě nedávno vsadil jen málokdo. Pražská downtempová trojice, která svého času patřila ke stálicím tuzemské klubové scény, se rozpadla před devíti lety. Poté, co kapelu opustila zpěvačka Ema Brabcová (dnes Dietrichová), hodlali zbylí hudebníci pokračovat ve dvou, nakonec ale z těchto plánů sešlo. Nyní se Brabcová dala dohromady s Filipem Míškem, s nímž Khoibu na počátku tisíciletí založila. Příští rok plánují vydat nové album, na které už nyní lákají singlem Stoke The Fire.

Na první poslech nese skladba typický Míškův rukopis, v němž jemná elektronika podmalovává charakteristicky zastřený vokál Dietrichové. Bicí pady pohánějí píseň nevtíravým rytmem, zatímco syntezátorové linky postupně gradují k předčasně utnutému finále. V tu chvíli má Stoke The Fire dostatečnou setrvačnost, aby pokračovala dál, značná část kouzla Khoiby ale vždycky spočívala v jisté nedořečenosti. V tomto ohledu novinka rozhodně nezklamává.

„Jsme vlastně zase na začátku, máme ale velkou radost z obnovené spolupráce,“ sdělila Dietrichová v krátkém rozhovoru do únorového čísla magazínu Rock & All. Dnes už je jasné, že další kapitolou bude třetí řadové album Khoiby. To naváže na dvojici desek Nice Traps (2004) a Mellow Drama (2007), které vyšly v licenci i na německém labelu Mole Listening Pearls. O koncertních plánech zatím není nic známo, dá se ale očekávat, že dojde i na ně. Tohle je zkrátka jeden z nejnečekanějších comebacků se vším všudy.

Martin Zoul

(Navštíveno 403krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články