Jubilující Blues Alive

Rubrika:  Novinky, publikováno: 20.09.2015

Blues Alive, největší žánrová přehlídka ve střední Evropě, se koná v Šumperku od 12. do 14. listopadu podvacáté. „Protože jde o kulaté výročí, chtěli jsme něco mimořádného, aby festival vypadal jinak než běžně. To se promítlo do programu všech tří hlavních večerů,“ říká ředitel festivalu Vladimír Rybička.

Hlavní hvězdou prvního večera bude kytarista WARREN HAYNES, člen GOV’T MULE a do loňského rozchodu i ALLMAN BROTHERS BANDU, který jede turné k albu Ashes & Dust a v Šumperku vystoupí poprvé. Půjde o nekrácený koncert s předkapelami, polským JAN GALACH BANDEM a američtí THE RECORD COMPANY.

Unikátní retrospektivu nabídne pátek třináctého. „Koncepce druhého večera – představit naživo dějiny československého blues od raných začátků – mě napadla již loni,“ glosuje dramaturg Ondřej Bezr. Rozměr bývalé federace připomenou slovenští ZVA 12-28. Do historie se ponoří ONDŘEJ HAVELKA s MELODY MAKERS, začátky v Redutě i Semaforu připomene JIŘÍ SUCHÝ, zahrají i BLUESBERRY, JAN SPÁLENÝ & ASPM a LUBOŠ ANDRŠT BLUES BAND s hostujícím DANIM ROBINSONEM.

Přehlídku zakončí hudebníci, kteří už dříve v Šumperku vystoupili, ale přijedou s novým programem nebo jinými kapelami, mj. STUDEBAKER JOHN z Chicaga, BOB MARGOLIN s italským MIKE SPONZA BANDEM nebo maďarský harmonikář MÁTYÁS PRIBOJSZKI s naším kytaristou ROMANEM POKORNÝM, kteří připomenou globální rozměr blues.

Kompletní program, další informace i možnost zakoupení vstupenek nabízí web bluesalive.cz. K permanentce každý dostane kromě cédéčka s výběrem nahrávek z loňského ročníku ještě druhé s průřezem dvaceti roky Blues Alive.

Pavel Víšek

(Navštíveno 244krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články