Josh Homme a Iggy Pop v utajení nahráli společné album, chystají i turné

Rubrika:  Novinky, publikováno: 22.01.2016

Zpráva o tom, že Josh Homme (QUEENS OF THE STONE AGE a EAGLES OF DEATH METAL) spojil síly s IGGY POPEM, přišla jako blesk z čistého nebe. Slavná dvojice se dala dohromady již počátkem loňského roku, kdy se pánové v naprostém utajení odebrali do studia. Zde začala vznikat debutová nahrávka, která pod názvem Post Pop Depression vyjde v březnu prostřednictvím vydavatelství Loma Vista Recordings.

Projekt, který oba hudebníci kvůli utajení a naprosté nezávislosti financovali ze svého, má být podle Homma ovlivněn například albem Lust for Life z roku 1973, na němž Iggy Pop spolupracoval s DAVIDEM BOWIEM. Nahrávka bude obsahovat celkem 9 skladeb, které vznikly během dvou intenzivních schůzek v nahrávacím studiu. Během nahrávání se Homme a Pop řídili jediným pravidlem. “Nikdo z nás do studia nepřišel s hotovou skladbou, ale pouze s jednoduchým nápadem,” rozpovídali se pánové pro The New York Times. Na vzniku desky se podíleli také kytarista a klávesák Dean Fertita (QUEENS OF THE STONE AGE, THE DEAD WEATHER) a bubeník MAtt Helders (ARCTIC MONKEYS).

Kromě desky je v plánu také koncertní turné, na kterém se k dvojici připojí právě Dean Fertita a Matt Helders, ale také Troy Van Leeuwen (QUEENS OF THE STONE AGE) a Matt Sweeney (CHAVEZ). Na setlistu se prý kromě nových skladeb objeví prý několik kousků z již zmiňované desky Lust For Life. V rozhovoru pro The New York Times Josh Homme mimo jiné prozradil, že mu právě tento ambiciózní projekt pomohl s vyrovnáním po listopadových útocích v pařížském klubu Bataclan, kde hrál jeho projekt Eagles Of Death Metal. “Fakt, že jsem v tu dobu musel pracovat, mě zachránil,” uvedl zpěvák.

Jakub Poštolka

(Navštíveno 302krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články