John Mayall vydává studiovku Talk About That

Rubrika:  Novinky, publikováno: 27.01.2017

Britský bluesový průkopník vydává své nové studiové album Talk About That v pátek 27. ledna 2017. 2. března pak zahraje v Praze. Mayalla ve dvou skladbách na desce (The Devil Must Be Laughing a Cards On The Table) doplní legendární kytarista Joe Walsh. „Už od roku 1970 jsem si přál hrát s Johnem Mayallem. A konečně se ta šance naskytla – je to pravý gentleman a skvělý, skvělý muzikant, přesně takový, jak jsem vždycky doufal. Když se setkáte s hrdinou, který vám pomáhal formovat kariéru, je to vždycky nádherný pocit, když zjistíte, že jsou ještě víc v pohodě, než jste mysleli,“ komentoval toto setkání.

Album produkoval John Mayall a prezident Forty Below Records Eric Corne (který byl také zvukovým inženýrem a desku míchal). Talk about That bylo nahráno ve studiu House of Blues Studio v Encinu v Kalifornii a obsahuje 11 skladeb: osm originálů plus převzaté skladby od memphiské soulové skladatelky Bettye Crutcher (It’s Hard Going Up), bluesového velikána Jimmyho Rogerse (Goin’ Away Baby) a rockového zpěváka a autora Jerryho Lynna Williamse (Don’t Deny Me). Objeví se také tříčlenná dechová sekce, která několika skladbám dodá šťávu, včetně nakažlivé, atmosférou neworleanské Gimme Some of that Gumbo.

„Když mě poprvé napadla titulní skladba Talk about That, chtěl jsem napsat text, který by byl o aspektech života, které se mi honily hlavou. Chtěl jsem také skladbě dát moderní jiskru, která by sdělovala tu skvělou náladu, na které se veze. Greg a Jay nahráli vskutku chytlavý rytmus, do kterého sekám klávesy a vdechuji písničce život funkovým feelingem, který ji žene kupředu,“ řekl John Mayall, který je dokonce autorem obalu.

V poslední době byl John Mayall koncertně velmi činný – hodně času strávil i ve studiu, kde spolupracovat s producentem a zvukovým inženýrem Ericem Cornem v slavném studio House Of Blues Studios v kalifornském Encinu. Vydal tři kritikou nadšeně přijatá alba A Special Life (2014), Find A Way To Care (2015) a nyní Talk About That. Vstupenky na pražský koncert jsou k zakoupení v předprodejní síti Ticketpro.

Skladby alba: 

 1. Talk About That
 2. It’s Hard Going Up
 3. The Devil Must Be Laughing
 4. Gimme Some Of That Gumbo
 5. Goin’ Away Baby
 6. Cards On The Table
 7. I Didn’t Mean To Hurt You
 8. Don’t Deny Me
 9. Blue Midnight
 10. Across The County Line
 11. You Never Know

john mayall-2017-Praha-orezRedakce

 

(Navštíveno 233krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články