Jeden večer, pět evropských kapel. Blíží se festival EuroConnections

Rubrika:  Novinky, publikováno: 17.09.2015

Myšlenku sjednocené evropské kultury připomene již 23. září v prostorách Paláce Akropolis festival EuroConnections. Ačkoli tato přehlídka pravidelně představuje jednu zahraniční a jednu domácí skupinu, tentokrát se počet vystupujících výjimečně rozroste.Na pódiu se totiž představí hned pět kapel z různých koutů Evropy.

Označení hlavních hvězd večera si zaslouží německo-řecká dvojice SEA + AIR, která se v Česku představila již na několika výborných koncertech.. Na paty jí nicméně, co do proslulosti, šlapou Poláci BOKKA, kteří nadchli publikum letošního ročníku festivalu Colours Of Ostrava.

Také jednočlenný projekt SUN GLITTERS z Lucemburska se k nám letos vrací už podruhé. To slovenští FREQUENCY v Akropoli odehrají jeden z prvních, rozhodně ale zatím největší tuzemský koncert. Úplným nováčkem na našich pódiích bude vlastně  maďarský písničkář THE DEVIL’S TRADE.

Žánrově půjde o večer stejně pestrý, jako je Evropa sama. Na své si příjdou příznivci elektropopu s chladným ženským vokálem à la FEVER RAY(Bokka), melancholické IDM (Sun Glitters) i kytarového popu (Frequency). Při teskném blues-folku The Devil’s Trade jistě roztaje nejedno dívčí srdce, zatímco tóny spinetu v kombinaci s helénskou krásou Eleni Zafiriadou z dua Sea + Air zaútočí na první signální přítomných mužů.

Informace o předprodeji vstupenek naleznete ZDE.

Jakub Poštolka

(Navštíveno 136krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články