Japonští psychedelici Acid Mothers Temple v Praze! I s novou deskou

Rubrika:  Novinky, publikováno: 08.10.2016

Japonští ACID MOTHERS TEMPLE (AMT) v Praze! Kultovní seskupení, které už více než dvě dekády zanechává hlubokou stopu v psychedelické rockové scéně, přijede koncem října rozvibrovat základy strahovského klubu 007. Do české metropole se kapela vrací po čtyřech letech a hned s novou deskou Wake To The New Dawn Of Another Astro Era (2016).

Tvrzení, že Acid Mothers Temple hrají jen psychedelic rock, by byla až moc velká zkratka. Základním stavebním postupem je tady eklekticismus – kapela si s oblibou vybírá z nepřeberného množství vlivů, které přetavuje do vlastní podoby. “Naší hudbě říkám trip music,” vysvětluje šibalsky frontman Kawabata Makoto podstatu zvuku, v němž naleznete rockovou psychedelii šedesátých let, krautrock v duchu Ash Ra Tempel a spacerock Hawkwind, ale i vlivy indické rágy, ambientu a dronu či Karlheinze Stockhausena a Terryho Rileyho. Naživo jsou pak skladby Acid Mothers Temple odrazovým můstkem k extatickým jam sessions. Jak ostatně shrnuje zmíněný Kawabata, žádný koncert Acid Mothers Temple není stejný.

Za více než dvacet let let vydali Acid Mothers Temple kolem sedmdesáti nahrávek. Zatím posledním albem je Wake To The New Dawn Of Another Astro Era (2016), na kterém se má svou premiéru nová rytmická sekce. Částečné omlazení kolektivu kapele evidentně prospělo – podle ohlasů vydali Acid Mothers Temple jednu z nejlepších desek své kariéry. Tři dlouhé skladby tradičně balancující na hraně promyšlené kompozice a volné improvizace recenzenti často řadí po bok prověřených desek, jako jsou La Novia (2001) nebo Pink Lady Lemonade (2011).

Vstupenky na koncert Acid Mothers Temple jsou k dispozici v předprodeji prostřednictvím služeb smsticket.cz a goout.cz. Na místě budou o 50 korun dražší. Bližší informace najdete na webu pořadatelské agentury River Promotions nebo na facebookové události.

ACID MOTHERS TEMPLE (JAP) + support
21. 10. 2016 – Klub 007 Strahov, Praha
Vstupné: 299 Kč (v předprodeji), 350 Kč na místě

(Navštíveno 140krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články