James Harries s novým albem vyrukoval už koncem ledna

Rubrika:  Novinky, publikováno: 01.02.2020

Letos šestačtyřicetiletý britský písničkář, jehož magazín Rolling Stone stylově zařadil po bok Jeffa Buckleyho a Damiena Rice, dokazuje, že důležité desky nevycházejí jen před Vánoci. Tuzemský label Tranzistor v distribuci Supraphonu načasoval vydání novinky Superstition, které předcházely singly Lights a Superstition s vysokými rotacemi v našem radiovém éteru, hned na 31. ledna 2020. Harries poprvé za svou kariéru natočil album, které dělí od předchozí řadovky Until the Sky Bends Down pět let, s českým producentem Viliamem Bérešem. Deska se dosavadní produkci trochu vymyká. „Pokud by někdo chtěl zařadit moji novou tvorbu do nějakého žánru, tak jde o písničkářskou pop music s přídavkem gospelu, soulu a blues,“ komentuje případné škatulkování rodák z anglického Manchesteru.

Novinkou v kariéře Jamese Harriese je jeho vůbec první duet Something like this, který natočil se slovenskou zpěvačkou Blanch, jinak také velkým objevem indiepopové scény. Na albu Superstition se podíleli mj. kytarista Steve Walsh, klávesista a vokalista Jonathan Owusu-Yianomah, basisté Jakub Vejnar, Miloš Klápště a Matěj Belko, bubeník Martin Novák, saxofonisté Jakub Doležal a Robert Mitrega nebo trumpetista Jaroslav Kohoutek. Dále zde slyšíme i vokály Kláry Vytiskové nebo kytaru Michala „Majkláče“ Nováka.

Superstition tour 2020 s osmnácti zastávkami zahajuje 21. února v libereckém klubu Warehouse. Na prvních šesti štacích Harriese doprovodí klávesista Martin Kryštof Kroupa a bubeník David Landštof. Vstupenky na českou část turné jsou již k dispozici na webových stránkách Jamese Harriese.

Pavel Víšek, foto Štěpán Svoboda

(Navštíveno 38krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články