Jaksi Taksi a zakázanÝovoce se po pěti letech vydávají na společné turné

Rubrika:  Novinky, publikováno: 06.04.2024

Silné melodie, úderné bicí a přímý tah na branku, to jsou hlavní hudební atributy trojice pop-punk-rockových kapel Jaksi Taksi, zakázanÝovoce a Covers for Lovers, kapel, které začátkem dubna vyráží na společné celorepublikové turné. Těšit se můžete na celkem jedenáct zastávek, rozdělených na dvě části (jarní a podzimní). Kapely slibují to nejlepší ze svých repertoárů, několik novinek i částečný návrat ke starší tvorbě.

Kapela Jaksi Taksi adaptovala styl moderního amerického punkrocku pro české prostředí a byla první, kdo reagoval na hudební skupiny jako Greenday, Blink 182 či Bad Religion. Kapela tak prosadila tento hudební styl v podobě videoklipů do celoplošných televizí a její skladby se umisťovaly na předních příčkách hitparád v době, kdy ještě takovéto hitparády měly velkou sledovanost u diváků a hudebních příznivců. Na svém kontě má 11 řadových alb a pravidelně koncertuje po celé republice a fanoušci ji mohou vidět také na pódiích letních festivalů či hudebních slavností.

Kapela sice v lednu letošního roku vydala akustické CD Egoland unplugged, ovšem na nadcházejícím turné předvede skladby v tradiční rockové podobě. Ostatně i toto akustické album navázalo na předešlou desku Egoland, která vyšla ještě v covidové době a jehož prezentaci nástup celosvětové pandemie zbrzdil.

„Kvůli covidu jsme byli nuceni omezit hraní v klubech a kulturních domech, proto jsme rádi, že se nyní můžeme vrátit i na tato místa, kde jsou si hudebníci a fanoušci blíž než v případě vystupování na větších pódiích hudebních festivalů, či jiných podobných akcí, které jsme v předchozí době preferovali. Na turné zahrajeme skladby ze všech alb a možná dojde i na nějaké překvapení,“ komentuje přípravy na turné baskytarista kapely Tony.

Kapela zakázanÝovoce připravuje nové singly a také vyhlíží nové album. To poslední, které nese název Svět se změnil, vydalo zakázanÝovoce před 4 lety, tedy v roce 2020. Příchod Štěpána Soukupa, který loni opustil sólovou dráhu a připojil se opět ke kapele, se spustila vlna inspirace na nové písně a společně s dalším zakládajícím členem baskytaristou a zpěvákem Yarisem se pustili do práce. Aktuálně mají připraveno několik písní, které by v průběhu roku mohly zaznít i na živých koncertech. Yaris k tomu dodává: „Jsem rád, že jsme se Štěpánem opět v kreativním procesu a skládáme spolu. Vzpomínám na všechny ty zásadní hitovky z alb Život se tě neptá, Díky vám! nebo Dost už bylo gest, které jsme společně dávali do kupy. Letos je to 20 let, co se známe a věřím, že i tohle magický číslo vytvoří opět něco výjimečného, co potěší uši našich fanoušků.“

Dvojici zavedených a ostřílených pilířů naší pop-punk-rockové scény doplní pražská kapela Covers for Lovers. Tato čtveřicice muzikantů soustředěná kolem bubeníka Aleše se dala dohromady po jeho odchodu z Jaksi Taksi v roce 2010. Od té doby kapela vydala několik CD nosičů, nespočet singl nahrávek a videoklipů. Kluci jsou autory hymny jihočeského festivalu v Přeštěnici  a pravidelně se objevují na festivalech po celé ČR. Jejich singl Hvězda dokonce opakovaně vyhrál hitparádu na stanici Frekvence 1. Ačkoli si z názvu kapely můžete vyvodit, že se její tvorba soustředí na „covery“ neboli předělávky, opak je pravdou. Těšit se můžete na poctivý devadesátkový melodický punkrock s novodobějšími hudebními prvky. Vše hezky česky a svižně. „Do našeho playlistu jsme zařadili několik oprášených starších věcí a samozřejmě pár našich srdcovek ze škatulky předělávek“, uvádí na pravou míru basák kapely Dejv.

NO TIME FOR A LONG TOUR 2024 (part 1)
05.4. Velké Meziříčí / Music club Panorama
06.4. Pardubice / ABC klub
12.4. Praha / Vagon klub
13.4. Sedlčany / Pohoda club
19.4. Kolín / KD
26.4. Havlíčkův Brod / Klub Oko
27.4. Horažďovice / KD

NO TIME FOR A LONG TOUR 2024 (part 2)
27.9. Valašská Polanka / KD
28.9. Písek / Divadlo Pod Čarou
4.10. Humpolec / Party House Tennessee
5.10. Teplice / Knak

NTFALT_plakát

red

(Navštíveno 29krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články