Jak přišla Metallica na Jožina z bažin?

Rubrika:  Novinky, publikováno: 05.04.2018

Videa se záznamem z pražského koncertu Metallicy (fotogalerii a report najdete ZDE), na němž kapela nečekaně zahrála český hit Ivana Mládka Jožin z bažin, se staly doslova hitem českého internetu. Proč si ale pánové vybrali zrovna nesmrtelný hit Mládka, nikdo netušil. Tedy až do chvíle, kdy vše na Facebooku vysvětlil David Karon, který má s kytaristou Metallicy Kirkem Hammetem firmu KHDK, jež se specializuje na výrobu kytarových pedálů.

Na začátku všeho byl Scott Ian z Anthrax, jenž se Karonovi ozval s tím, že baskytarista Robert Trujillo hledá nějakou populární českou skladbu, kterou by Metallica v Praze mohla zahrát a zda by mu David Karon s výběrem nepomohl. “David posbíral songy, které má sám rád. Stadionovou vyřvávačku typu Rock Me Like a Hurricane od Scorpions co Metallica hrála v německém Mannheimu v české kotlině sice nemáme, ale na finální seznam se dostala Lucie (Oheň a Černí andělé), Sluneční hrob, Schelingerovy Jahody mražený a povinná Škoda lásky. Jožina tam David přihodil nakonec trochu jako vtip, ale sám ho miluje, takže řekl Robovi že to je song “about a swamp monster” a jeho osobní favorit . Výběr nechal na Robovi,” napsala firma KHDK na Facebook.

Trujillo se ozval zpět za pár hodin a prý byl z Mládka nadšený: “OMG!!!!!! Just heard the Ivan Mladek song, Jozin z Bazin = INCREDIBLE! This seems perfect and it’s the classic singalong, this is the ‘El Muerto Vivo’ of Praha! Kirk will love this song as well. A bylo jasno. O týden později se Rob ozval, že se zrovna doučil Rock Me Amadeus na Vídeň a do Jóžina se pustí hned jako další,” stojí ve zprávě firmy KHDK s tím, že Trujillo si kromě Jožina oblíbil také Jahody mražený. Že by tip pro Metallicu na příští pražskou show?

K celé události už se stihl vyjádřit také samotný Ivan Mládek, který v rozhovoru pro iDnes.cz řekl, že ho podání od metalových matadorů potěšilo. „Nic jsem nevěděl, ale už mi to kamarádi volali, takže jsem si pustil záznam. Já se v heavy metalu nevyznám, ale samozřejmě mě těší, když si moji písničku vybere takto známá kapela,“ řekl pro iDnes.cz Mládek.

Kompletní amatérský záznam z koncertu:

Jakub Poštolka

(Navštíveno 1 774krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články