Jagged Little Pill dostane muzikálovou podobu

Rubrika:  Novinky, publikováno: 31.05.2017

V polovině 90. let před ní nebylo úniku. Řeč je o vlně písničkářek, která se v té době prohnala rádiem i televizí. Ačkoli tu “ženské s kytarou” byly už dřív, teprve vydání jedné desky vyvolalo seismické otřesy, které daly celou tu tsunami do pohybu. Tím albem bylo Jagged Little Pill kanadské zpěvačky Alanis Morissette, které vyšlo v roce 1995. Tento týden vyšly najevo informace o chystaném muzikálu, který bude ze zmíněné desky vycházet.

Muzikál bude mít premiéru v květnu 2018 v American Repertory Theatre fungujícím pod Harvardskou univerzitou. Tým, který na představení pracuje, se může pochlubit mnohými úspěchy. Scénář má na svědomí Diablo Cody, která je autorkou oscarové předlohy k filmu Juno. Režie se ujala Diane Paulus, která má na kontě řadu oceňovaných divadelních produkcí z oblasti muzikálu i opery.

„Je to splněný sen,“ napsala v tiskové zprávě k uvedení muzikálu Alanis Morissette. „Mezi všemi zúčastněnými funguje úžasná chemie. Je mi ctí, že se můžu do těch skladeb znovu ponořit a ještě přitom pracovat s tak talentovanými lidmi.“ O tom, zda bude Morissette v muzikálu také vystupovat, zatím není nic známo.

Martin Zoul

(Navštíveno 77krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články