Jack White bude prvním DJem ve vesmíru

Rubrika:  Novinky, publikováno: 27.07.2016

Nejznámější hudební skladbou, která kdy zazněla ve vesmíru, je asi Dvořákova symfonie Z nového světa. Na první cestu na Měsíc si ji s sebou podle legendy vzala posádka Apolla 11. Po vlastním zářezu na pažbě dějin dobývání vesmíru nyní zatoužil i JACK WHITE. Jeho společnost Third Man Records vyvinula speciální gramofon, který se pomocí balonu vznese na hranici vesmíru, kde se pokusí poprvé v historii přehrát gramofonovou desku. White se tak přeneseně stane prvním DJem ve vesmíru.

Celá akce se odehraje  v sobotu 30. července a je koncipovaná jako oslava sedmiletého výročí Third Man Records a zároveň třímilionté vylisované desky z produkce tohoto vydavatelství. Nahrávkou, která by měla ve vesmíru zaznít, je skladba A Glorious Dawn, na které producent John Boswell spojil hlasy vědců Carla Sagana a Stephena Hawkinga s elektronickou hudbou.

Aby bylo vůbec možné vinylovou desku ve vesmíru přehrát, nechal si Whiteův label sestrojit přístroj nazvaný Icarus. Jeho robustní konstrukce by měla zaručit odolnost vestavěného gramofonu vůči drsným povětrnostním podmínkám vysoko nad zemským povrchem. Z tiskové zprávy, kterou label vydal, není jasné, kde přesně se celý pokus odehraje. Známo je pouze to, že v amerických městech Detroit a Nashville, kde Third Man Records sídlí, bude možné sledovat přenos pokusu v rámci slavnostních parties.

icarus2

Martin Zoul

(Navštíveno 161krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články