Iva Marešová se po osmi letech vrátila do studia

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 07.11.2016

Tuzemská hudebnice Iva Marešová, která mimo svou sólovou dráhu působí i jako zpěvačka v uskupení PRECEDENS, nyní na pulty obchodů uvádí desku Kéž by bouře přišla. Ta následuje autorčin debut z roku 2008, jenž nesl název Na křídlech koní.

Novinka má být oproti předešlé studiovce o poznání citově hlubší; osobité texty se zde dokonale snoubí se silnými melodiemi, na kterých se podílel akordeonista Aliaksandr Yasinski a kytarista Michael Vašíček. Zajímavostí nahrávky je mimo jiné duet Marešové s Lucií Bílou.

Zpěvačka, jež je původem z Hradce Králové, se na hudební scéně pohybuje již řádku let. Její začátky provázelo účinkování ve formaci DESET OČÍ, což předznamenalo její spolupráci s Michalem Pavlíčkem – a to jak v oblasti hudby, tak v divadelním prostředí.

V současnosti se Iva Marešová na scéně objevuje nejen s Precedensem, ale například i se skupinami ČECHOMOR či BLUE EFFECT. Z její kariéry je také možné vyzdvihnout kooperaci s kytaristou Gerrym Leonardem, který v minulosti hrál s Davidem Bowiem.

Ema Šimečková

(Navštíveno 538krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články