Iron Maiden rozpálí pražský Eden

Rubrika:  Novinky, publikováno: 13.06.2022

Iron Maiden se v roce 2022 vrací do Evropy na závěrečnou etapu jejich Legacy Of The Beast Tour a vystoupí samozřejmě také v České republice. Do Prahy se vrátí po čtyřech letech od svého zatím posledního vystoupení na letišti v pražských Letňanech. Náhradní odložený koncert se uskuteční v pondělí 20. června 2022 v pražských Vršovicích na fotbalovém stadionu Sinobo Stadium, kde jinak hrává Slavia Praha.

Zdá se to neuvěřitelné, ale legendární britská kapela pluje ve vodách heavy metalu neskutečné tři desetiletí a úspěch střídá úspěch. Historie kapely Iron Maiden se začala psát v roce 1975, kdy se spolu poprvé setkali Steve Harris a Dave Murray, kteří později vytvořili základní pilíř této legendární metalové kapely. Během své existence prošli Iron Maiden celou řadou personálních změn. Ta důležitá nastala roku 1982, kdy přichází do kapely Bruce Dickinson, nejlepší zpěvák tohoto uskupení, aby nahradil původního frontmana Paula Di’Anno.

Iron Maiden natočili šestnáct studiových alb, kterých se prodalo několik desítek milionů kusů, a na turné už mnohokrát obkroužili planetu, vždy s programem plným vizuálních efektů. V rámci turné, které odstartovalo vloni, skupina zavítala do 39 zemí, její koncerty navštívily téměř dva miliony fanoušků a na legendárním festivalu Rock In Rio v Brazílii hrála téměř pro 100 000 lidí.

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson říká: “Doposud jsme se měli na turné Legacy fantasticky a reakce na jevištní show a na všechny šílené rekvizity (včetně Eddieho!), které jsme představili, byly všude fenomenální. Skupina si užila spoustu zábavy a jsme opravdu nadšeni, že se vracíme do Evropy, kde oslovíme ještě více našich fanoušků.“ Speciálními hosty na tomto turné budou Airbourne a Lord Of The Lost.

Vstupenky jsou k dispozici v obvyklých předprodejích, vchody budou otevřeny v 16:00.

iron.maiden

Michal Straka, foto Live Nation

(Navštíveno 220krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články