Iron Maiden odkryli turné s Jumbo Jetem

Rubrika:  Novinky, publikováno: 08.09.2015

Současně s vydáním nového alba The Book Of Souls odtajnila britská heavymetalová mašinerie IRON MAIDEN hrubý plán světového turné v roce 2016.

Jak se dalo čekat, kapela a její realizační tým opět hodlá obletět svět svým speciálním leteckým „charterem“ se zástavou Ed Force One. A v duchu obligátního hesla „všechno větší a hlučnější“ tentokrát využije největšího dostupného stroje – modelu Boeing 747 Jumbo Jet.

Oproti Boeingu 757, který kapela používala na předchozích turné v letech 2008-11, je tento „drobek“ téměř dvojnásobně velký a pojme přes 12 tun nákladu. Frontman Dickinson prý v nejbližší době projde výcvikem na tento obří letoun, který i pro něj osobně, coby velmi zkušeného pilota, bude novou výzvou.

IRON MAIDEN ft Lauderdale 2010

Turné vypukne na konci února v Latinské a Severní Americe, následovat budou štace v Oceánii, Asii a premiérově také v Jihoafrické republice. Evropa přijde na řadu koncem května a kapela zde má setrvat do srpna. Podrobná podoba termínů a tras v jednotlivých regionech má být upřesněna v následujících týdnech.

Tyto informace, které byly uveřejněny až po uzávěrce našeho zářijového čísla, můžete považovat za doplnění, ale zároveň za pozvánku k našemu rozsáhlému rozhovoru právě s Brucem Dickinsonem.

Dvojalbum The Book Of Souls, které nabízí 11 skladeb na ploše více než 92 minut, je samozřejmě hlavní náplní interview, které však „zpívající pilot“ Bruce s téměř verneovským zápalem několikrát posunul do netušených končin – například vyprávěním o moderních vzducholodích, kterými momentálně žije a také o nich zpívá na nové desce.

S patřičným nadhledem okomentoval také průběh své závažné nemoci, která významně poznamenala i chod celé kapely… A kdo v posledních dnech hltal pikantní Dickinsonovy komentáře ohledně spojitosti jeho onemocnění s orálním sexem, má o důvod víc se do aktuálního čísla Rock & All začíst!

Michal Husák

(Navštíveno 299krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články