Inspiral Carpets bez bubeníka

Rubrika:  Novinky, publikováno: 24.11.2016

Inspiral Carpets, kteří patří mezi ikonické ostrovní kytarovky spojované s manchesterskou scénou a velkými hity This Is How It Feels a Dragging Me Down, ztratili bubeníka Craiga Gilla. O jeho smrti 22. listopadu bez dalších podrobností informovali zbylí čtyři spoluhráči na Twitteru.

Gill sice nepamatoval garážové začátky skupiny v roce 1983, ale díky svému nespornému talentu byl zlanařený o tři roky později v pouhých čtrnácti letech a mezi pilíře obsazení patřil i po reunionu v roce 2003, kdy pětice překlenula dlouhou pauzu z poloviny deváté dekády. Podílel se tak na všech pěti řadovkách od debutu Life (1990), který to v britském albovém žebříčku dotáhl až na druhou příčku.

„Měli jsme tu čest s Craigem pracovat posledních třicet let,“ nechali se Inspiral Carpets slyšet na sociálních sítích. „Říci, že ho budeme postrádat, je příliš slabé.“ Výtečný bubeník, který rovněž v malém autobuse pořádal pro zájemce okružní jízdy po hudebních pamětihodnostech Manchesteru, bude chybět také svým třem dětem a manželce Rose.

Pavel Víšek

 

(Navštíveno 182krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články