Iggy Pop slaví sedmdesátku!

Rubrika: Novinky, publikováno: 21.04.2017
DML_8963_2

Legenda amerického rocku, Iggy Pop (vlastním jménem James Newell Osterberg, Jr.), se 21. dubna dožívá sedmdesátých narozenin. Zpěvák, který se v životě jistě řídí heslem „sex, drogy a rock’n’roll“, nepřestává tvořit ani v pokročilém věku – pojďme se podívat na to, co v minulých letech dokázal.

Loňské album Post Pop Depression, na němž se vyjma Iggyho podíleli Josh Homme a Dean Fertita z formace QUEENS OF THE STONE AGE či Matt Helders z ARCTIC MONKEYS, sklidilo převážně pozitivní ohlasy (naše recenze zde). Hudebník s ním pak mimo jiné v červnu 2016 vystoupil na prvním ročníku pražského Metronome Festivalu. V souvislosti s koncertní šňůrou pak v říjnu vyšel živý záznam Post Pop Depression: Live At The Royal Albert Hall.

Dosud posledním počinem z dílny tohoto autora je ústřední píseň k filmu Gold, který měl premiéru letos v zimě. Touto skladbou Iggy Pop velice překvapil; namísto své obvyklé surovosti je zde jeho projev poměrně klidný a temný.

S čím zpěvák přijde nadále, nemůžeme v současnosti předvídat. Jisté ale je, že do hudebního důchodu se zatím ani zdaleka nechystá. Tak všechno nejlepší, Iggy!

Ema Šimečková, Foto: Jakub Deml

(Navštíveno 127krát, z toho 1krát dnes)
0