Ian Astbury se omluvil za způsobené nedorozumění

Rubrika:  Novinky, publikováno: 15.07.2016

Ian Astbury na Twitteru sdílel svou omluvu za frázi, kterou pronesl zkraje července během ottawského koncertu skupiny THE CULT. Toho dne došlo k nedorozumění, kdy zpěvák na uvedeném vystoupení nechtěně shodil hnutí Black Lives Matter. Skutečná kampaň bojuje proti násilí na Afroameričanech, Astbury však její motto upravil na „all lives matter“ (na všech záleží), čímž vyvolal bouřlivou reakci.

Hudebník se v přestávkách mezi hraním dostal mimo jiné i k hovoru o životním prostředí, násilí a rasismu. Právě tam ale narazil – svým výrokem se totiž dotknul nejen Afroameričanů jako takových, ale i příznivců organizace na jejich podporu. Poté, co mnozí vyjádřili své výtky proti takovému jednání, Astbury přiznal, že si nebyl vědom nevhodnosti vlastního projevu.

Omluvil se s tím, že kampaň Black Lives Matter podporuje a lituje svého nemístného obratu. Současně poděkoval za upozornění týkající se hanlivosti zmiňovaného výroku. Ani to však naneštěstí situaci zcela nevyřešilo, zpěvák totiž ve svém příspěvku zmínil ty, jimž jeho původní sdělení vadilo.

Nejeden fanoušek The Cult se vzápětí postavil proti těm osobám či organizacím, které autor jmenoval. Zastánci Astburyho je označili za pokrytce, protože protestem proti frontmanově hlášce se sami stávají rasisty. Kapela přesto od svého prohlášení neodstoupila, ba naopak varovala své přívržence: pokud vaše nesnášenlivé komentáře neustanou, hrozí vám blokace v této diskuzi.

 

Ema Šimečková

 

 

 

(Navštíveno 165krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články